Hülkenberg se má učit od Barrichella a stát se mistrem světa

Williams svému nováčkovi věří.
Williams oznámil své jezdecké složení pro příští sezónu, do jeho vozů budou usedat Rubens Barrichello a Nico Hülkenberg. Tým hledal optimální kombinaci pilotů, zejména s ohledem na pozici nováčka Hülkenberga.

Ten potřebuje učitele, který mu ukáže, jak se ve formuli 1 pracuje. Konečným cílem Hülkenberga má být titul mistra světa, jinak by ho Williams vůbec nezval.

"K Hülkenbergovi jsme chtěli dát někoho zkušeného, silného a vítěze Grand Prix, aby se mohl správně vyvíjet," řekl technický ředitel Williamsu Sam Michael pro Reuters.

"Nechtěli jsme, aby přišel jako nováček bez této podpory. Bude sledovat někoho, kdo je několikanásobným vítězem Grand Prix. Uvidí, jak pracuje, jak kolem sebe tmelí tým a dělá pro něj tu nejlepší práci."

Hülkenberg je součástí plánů Williamsu již delší dobu. V Grove si o něm vedou pečlivé záznamy, které vyhodnotili a rozhodli, že nastal ten správný čas na poslední krok.

"U Williamsu máme velkou tabulku, která v podstatě mapuje úspěchy jezdce od osmi let věku. Referencí je v tomto ohledu Lewis Hamilton, kvůli tomu, co dokázal od osmi let, aby se dostal do formule 1," vysvětloval Michael.

"Nico Hülkenberg je v podstatě na stejné cestě, i když si samozřejmě prošel jinými zeměmi. Nemá smysl do vozu posadit nováčka, pokud si nemyslíte, že se může stát mistrem světa."

Rubens Barrichello však nebude mít u Williamsu jen roli učitele, tým s ním počítá při vývoji vozu a motivaci všech kolem sebe.

"To žene továrnu vpřed, když zjistí, jak velké má někdo nasazení, a Rubens přesně takový je," uvedl Michael. "Je nadšený, odevzdaný, a to je pro tým jako Williams opravdu povzbuzující, protože on se nestará o nic jiného, než je řízení vozů GP. Chce jen vítězit."

"Co se týče vozu, jsme přesvědčeni, že se nám může dařit mnohem lépe než letos. Rubens se domnívá, že k tomu může výrazně přispět. Ze všech nejvíce s ním chtěli podepsat Frank (Williams) a Patrick (Head), což mu také dodává hodně sebedůvěry."

"Doufáme, že pro ně (jezdce) dokážeme příští rok postavit vítězné auto, to je určitě náš cíl. FW31 jsme letos hodně a rychle vyvíjeli, drželi jsme krok s ostatními týmy."

"Domníváme se, že pokud tento trend udržíme přes zimu a příští rok budeme silní, poskytneme jim nejlepší příležitost k úspěchu."
Další článek: Trulli: Měli bychom se domluvit na pravidlech chování na trati

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.