Hülkenberg se bojí další termínové kolize F1 s Le Mans

Kvůli závodu formule 1 v Baku se letos nemůže Němec pokusit o obhajobu svého triumfu.
Hülkenberg se bojí další termínové kolize F1 s Le Mans

Nico Hülkenberg má obavy z toho, že se nebude moct zúčastnit závodu 24 hodin Le Mans ani v roce 2017, jelikož tuší, že kalendář formule 1 se opět dostane do termínové kolize s tímto slavným vytrvalostním závodem.

Poté, co vloni na okruhu La Sarthe přivezl spolu s Nickem Tandym a Earlem Bamberem automobilce Porsche vítězství v nejprestižnější kategorii LMP1, letos nebude mít Němec šanci obhájit své vítězství.

Ve stejném víkendu je totiž na programu Velká cena Evropy formule 1 v Baku, ve které bude závodit v barvách týmu Force India.

V Baku mění čas startu, do Le Mans ale nezasáhne

V Baku mění čas startu, do Le Mans ale nezasáhne

O tématu této termínové kolize se již delší dobu vede v motorsportu vášnivá debata, přičemž podle prezidenta Mezinárodní automobilové federace (FIA) Jeana Todta nebylo možné této kolizi zabránit.

V rozhovoru pro Motorsport.com Hülkenberg přiznal obavy z toho, že se vytrvalostního závodu nebude moct ze stejného důvodu zúčastnit ani příští rok.

„V tuto chvíli je to ještě velmi daleko, mám ale takový pocit, že v kalendáři to znovu bude kolidovat,“ řekl Hülkenberg.

Porsche přerušilo dominanci Audi a vyhrálo v Le Mans

Porsche přerušilo dominanci Audi a vyhrálo v Le Mans

„Jsem si jistý, že spolu (Porsche a já) budeme mluvit. Je to ještě hodně vzdálená budoucnost, vždyť jen teď jsme začali letošní ročník a nevím, co se bude dít v příštím roce.“

Po Hülkenbergově úspěchu se někteří jezdci jako Fernando Alonso a Daniel Ricciardo nechali slyšet, že by se rádi v Le Mans v budoucnu také objevili.

Na dotaz, zda by měla být F1 shovívavější k pilotům v jejich snaze závodit i v jiných sériích, Hülkenberg řekl: „Myslím, že F1 jezdce drží zpátky.“

„Samozřejmě, že když máte smlouvu s týmem nebo automobilkou, tak vám nedovolí, abyste šli a závodili za jinou automobilku v jiné závodní sérii. Myslím, že v tom je ten problém.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Villeneuve: Jezdci F1 by měli zavřít hubu a neplést se do pravidel

23. července | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...
20. července | V Silverstonu pokračují letošní testy 18palcových pneumatik. Nastoupí Red Bull (jen dnes) s Albonem. Dále Aston Martin a Haas (dnes a zítra a nasadí závodní jezdce).
19. července | Testovací jezdec Ferrari Callum Ilott se zúčastní Le Mans. Pojede za tým Iron Lynx s vozem Ferrari.
18. července | Verstappen byl propuštěn z nemocnice.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00