Hülkenberg se bojí další termínové kolize F1 s Le Mans

Kvůli závodu formule 1 v Baku se letos nemůže Němec pokusit o obhajobu svého triumfu.
Hülkenberg se bojí další termínové kolize F1 s Le Mans

Nico Hülkenberg má obavy z toho, že se nebude moct zúčastnit závodu 24 hodin Le Mans ani v roce 2017, jelikož tuší, že kalendář formule 1 se opět dostane do termínové kolize s tímto slavným vytrvalostním závodem.

Poté, co vloni na okruhu La Sarthe přivezl spolu s Nickem Tandym a Earlem Bamberem automobilce Porsche vítězství v nejprestižnější kategorii LMP1, letos nebude mít Němec šanci obhájit své vítězství.

Ve stejném víkendu je totiž na programu Velká cena Evropy formule 1 v Baku, ve které bude závodit v barvách týmu Force India.

V Baku mění čas startu, do Le Mans ale nezasáhne

V Baku mění čas startu, do Le Mans ale nezasáhne

O tématu této termínové kolize se již delší dobu vede v motorsportu vášnivá debata, přičemž podle prezidenta Mezinárodní automobilové federace (FIA) Jeana Todta nebylo možné této kolizi zabránit.

V rozhovoru pro Motorsport.com Hülkenberg přiznal obavy z toho, že se vytrvalostního závodu nebude moct ze stejného důvodu zúčastnit ani příští rok.

„V tuto chvíli je to ještě velmi daleko, mám ale takový pocit, že v kalendáři to znovu bude kolidovat,“ řekl Hülkenberg.

Porsche přerušilo dominanci Audi a vyhrálo v Le Mans

Porsche přerušilo dominanci Audi a vyhrálo v Le Mans

„Jsem si jistý, že spolu (Porsche a já) budeme mluvit. Je to ještě hodně vzdálená budoucnost, vždyť jen teď jsme začali letošní ročník a nevím, co se bude dít v příštím roce.“

Po Hülkenbergově úspěchu se někteří jezdci jako Fernando Alonso a Daniel Ricciardo nechali slyšet, že by se rádi v Le Mans v budoucnu také objevili.

Na dotaz, zda by měla být F1 shovívavější k pilotům v jejich snaze závodit i v jiných sériích, Hülkenberg řekl: „Myslím, že F1 jezdce drží zpátky.“

„Samozřejmě, že když máte smlouvu s týmem nebo automobilkou, tak vám nedovolí, abyste šli a závodili za jinou automobilku v jiné závodní sérii. Myslím, že v tom je ten problém.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Diskuze (1) Další článek: Villeneuve: Jezdci F1 by měli zavřít hubu a neplést se do pravidel
23:58 | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00