Hülkenberg se bojí další termínové kolize F1 s Le Mans

Kvůli závodu formule 1 v Baku se letos nemůže Němec pokusit o obhajobu svého triumfu.
Hülkenberg se bojí další termínové kolize F1 s Le Mans

Nico Hülkenberg má obavy z toho, že se nebude moct zúčastnit závodu 24 hodin Le Mans ani v roce 2017, jelikož tuší, že kalendář formule 1 se opět dostane do termínové kolize s tímto slavným vytrvalostním závodem.

Poté, co vloni na okruhu La Sarthe přivezl spolu s Nickem Tandym a Earlem Bamberem automobilce Porsche vítězství v nejprestižnější kategorii LMP1, letos nebude mít Němec šanci obhájit své vítězství.

Ve stejném víkendu je totiž na programu Velká cena Evropy formule 1 v Baku, ve které bude závodit v barvách týmu Force India.

V Baku mění čas startu, do Le Mans ale nezasáhne

V Baku mění čas startu, do Le Mans ale nezasáhne

O tématu této termínové kolize se již delší dobu vede v motorsportu vášnivá debata, přičemž podle prezidenta Mezinárodní automobilové federace (FIA) Jeana Todta nebylo možné této kolizi zabránit.

V rozhovoru pro Motorsport.com Hülkenberg přiznal obavy z toho, že se vytrvalostního závodu nebude moct ze stejného důvodu zúčastnit ani příští rok.

„V tuto chvíli je to ještě velmi daleko, mám ale takový pocit, že v kalendáři to znovu bude kolidovat,“ řekl Hülkenberg.

Porsche přerušilo dominanci Audi a vyhrálo v Le Mans

Porsche přerušilo dominanci Audi a vyhrálo v Le Mans

„Jsem si jistý, že spolu (Porsche a já) budeme mluvit. Je to ještě hodně vzdálená budoucnost, vždyť jen teď jsme začali letošní ročník a nevím, co se bude dít v příštím roce.“

Po Hülkenbergově úspěchu se někteří jezdci jako Fernando Alonso a Daniel Ricciardo nechali slyšet, že by se rádi v Le Mans v budoucnu také objevili.

Na dotaz, zda by měla být F1 shovívavější k pilotům v jejich snaze závodit i v jiných sériích, Hülkenberg řekl: „Myslím, že F1 jezdce drží zpátky.“

„Samozřejmě, že když máte smlouvu s týmem nebo automobilkou, tak vám nedovolí, abyste šli a závodili za jinou automobilku v jiné závodní sérii. Myslím, že v tom je ten problém.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Villeneuve: Jezdci F1 by měli zavřít hubu a neplést se do pravidel

20:34 | BBC: Hamiltona by měl nahradit Russell. Je to preferovaná volba. Tým spekulace nekomentuje.
15:58 | Stoffel Vandoorne dostal dnes v 7 ráno zprávu, že je Hamilton pozitivní a bude to za hodinu oznámeno. Míří do Bahrajnu, ale zatím neví, zda pojede. Vandoorne měl letět do Bahrajnu po testech formule E ve Valencii tak jako tak...
12:31 | Steiner také uvedl, že by se Romain Grosjean rád zúčastnil Grand Prix Abú Dhabí.
12:28 | Romain Grosjean zůstane další noc v nemocnici kvůli léčbě popálenin rukou.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10