Hülkenberg s Bottasem obhajují únikové zóny na Red Bull Ringu

Oba si při drobné jezdecké chybě přivodili poškození vozu. Shodují se však, že za chybu by jezdci měli být potrestáni.
Hülkenberg s Bottasem obhajují únikové zóny na Red Bull Ringu

Vysoké obrubníky se v Rakousku staly terčem kritiky například ze strany šéfů týmů. Několik jezdců si při kontaktu s nimi poškodilo přední přítlačná křídla. Nico Hülkenberg, který si při příliš širokém výjezdu ze zatáčky také poškodil auto, však obrubníky hájí.

„Byla to moje chyba, vjel jsem do zatáčky moc rychle a byl příliš široký. Vím, že ve vysoké rychlosti tyhle obrubníky způsobí celkem velké poškození. Je to prostě limit této trati a my víme, že to musíme respektovat.

Udělal jsem chybu a zaplatil jsem za ni, tak by to mělo být. Škody, které auto utrpělo, jsou samozřejmě velké. Ale s tím tento víkend už těžko něco uděláme,“ přiznal Hülkenberg.

Valtteri Bottas dopadl ještě hůře. Nad svým mercedesem ztratil kontrolu v šesté zatáčce, vjel do kačírku a narazil do bariéry. S Hülkenbergem však souhlasí.

„Musím říct, že souhlasím s tím, že jezdci by měli být za chyby trestáni. Je to pak zajímavější. I ta nejmenší chyba se vám tu zle vymstí, ale tak by to mělo být,“ řekl Bottas.

Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Další článek: Fotogalerie: Grand Prix Rakouska 2018 objektivem Jiřího Křenka

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
9. srpna | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen