Hülkenberg přiznal, že jednal s Ferrari

Uvažovalo se o něm jako o náhradníkovi za Massu.

Nico Hülkenberg bude v příští sezoně závodním jezdcem stáje Williams. Šampion série GP2 ovšem tiskové agentuře SID prozradil, že neměl daleko k angažmá u Ferrari jako náhradník za zraněného Felipeho Massu. Scuderia však nakonec zvolila testovacího pilota Lucu Badoera a posléze Giancarla Fisichellu.

"Zájem tam byl a určitá jednání proběhla. Na jednu stranu jsem si přál to udělat. Na druhou jsem si musel uvědomit, že bych tak formuli 1 i GP2 rozdělil jen na polovinu. Nakonec jsem se mohl soustředit na GP2 a vyhrát titul. Je tedy nejspíše dobré, že to nevyšlo," prohlásil Hülkenberg.

Není žádným tajemstvím, že Hülkenbergovým manažerem je Willi Weber, jehož svěřencem je také Michael Schumacher, který u Ferrari získal rekordních pět titulů. I proto se o Hülkenbergovi nezřídka mluví jako o novém Schumim.

Příliš konkrétní cíle si pro svou debutovou sezonu Hülkenberg nedává. Prozradil alespoň to, že hodlá čerpat informace od svého týmového kolegy Rubense Barrichella a na body ho porazit. Willi Weber je dle svých slov přesvědčen, že dvaadvacetiletý pilot dokáže nejzkušenějšího pilota ve startovním poli porazit.

Další článek: Ricciardo usiluje o místo třetího pilota Red Bullu