Hülkenberg mohl jet v GP Eifelu za Red Bull. Bez šance nemusí být ani ve hře o sedačku

Nico Hülkenberg jel v Grand Prix Eifelu za Racing Point. Ve hře ale byla také možnost, že pojede za Red Bull.

Helmut Marko prozradil, že na Nürburgringu byla ve hře možnost, že Nico Hülkenberg pojede za Red Bull. Alex Albon měl totiž neprůkazný test. V podobné situaci byl v Silverstonu Sergio Pérez. Albonův opakovaný test byl ale negativní.

„Už v pátek jsme jednali s Hülkenbergem, protože Albon měl stejně jako mnoho dalších neprůkazný výsledek testu,“ řekl Marko pro německý Sport 1.

„Mohlo to skončit tak, že byl byl pozitivní. Hned po přistání jsem zavolal Hülkenbergovi. Naštěstí se nakonec ukázalo, že Albon je negativní.“

Alex Albon si sice mohl škrtnout na seznamu jeden ze svých hlavních cílů – zisk pódia, ale jeho výkony na trati nejsou úplně přesvědčivé. Red Bull se ho dlouhodobě zastává s tím, že v datech vidí něco jiného než odpovídá výsledkům. Podobně se ale vloni zastával Pierra Gaslyho a to i pár dní před jeho návratem do Toro Rosso.

Helmut Marko připustil, že od Albona očekávají co nejlepší výkony. Pokud se nedostaví, jsou ve hře Sergio Pérez a Nico Hülkenberg.

„Dá se říct, že mimo naše jezdce jsou k dispozici pouze Hülkenberg a Pérez. Otázkou je, jak daleko by byli od Maxe? Máme srovnání s Ricciardem a můžeme vyvodit závěry, jak na tom jezdci jsou. Nemyslím si, že by se někdo k Maxovi přiblížil na méně než tři desetiny.“

„Když má Albon dobrý den, je schopen se dostat takto blízko. Je mladý, ale jsme si vědomi toho, že pokud nedokáže odolat tlaku, nemůžeme si dovolit stát na jedné noze, pokud jde o světový šampionát. Taková je situace.“

„Je nemožné vyhrát šampionát, pokud máte v boji pouze jedno auto. Jeho výkon na Nürburgringu byl uspokojivý.“

Další článek: Neprofesionální, hodnotí Kvjat Albonův manévr

Témata článku: , , , ,

Aktuality

18:27 | Letošní vůz McLarenu ponese název MCL60.. připomene 60. výročí značky. 
7. února | Turečtí fanoušci formule 1 během streamu na Twitteru vybrali 100 tisíc lir (120 tisíc korun) na podporu oblastí zasažených zemětřesením. Mercedes (automobilka) posílá milion euro. 
7. února | Mercedes a Aston Martin testují v Jerezu pro Pirelli. Video... 
7. února | Ferrari představí svůj vůz za týden. Jmenovat se bude Ferrari SF-23. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února