Hülkenberg mohl jet v GP Eifelu za Red Bull. Bez šance nemusí být ani ve hře o sedačku

Nico Hülkenberg jel v Grand Prix Eifelu za Racing Point. Ve hře ale byla také možnost, že pojede za Red Bull.

Helmut Marko prozradil, že na Nürburgringu byla ve hře možnost, že Nico Hülkenberg pojede za Red Bull. Alex Albon měl totiž neprůkazný test. V podobné situaci byl v Silverstonu Sergio Pérez. Albonův opakovaný test byl ale negativní.

„Už v pátek jsme jednali s Hülkenbergem, protože Albon měl stejně jako mnoho dalších neprůkazný výsledek testu,“ řekl Marko pro německý Sport 1.

„Mohlo to skončit tak, že byl byl pozitivní. Hned po přistání jsem zavolal Hülkenbergovi. Naštěstí se nakonec ukázalo, že Albon je negativní.“

Z posledního místa na body. Náhradník Hülkenberg se stal jezdcem dne

Z posledního místa na body. Náhradník Hülkenberg se stal jezdcem dne

Alex Albon si sice mohl škrtnout na seznamu jeden ze svých hlavních cílů – zisk pódia, ale jeho výkony na trati nejsou úplně přesvědčivé. Red Bull se ho dlouhodobě zastává s tím, že v datech vidí něco jiného než odpovídá výsledkům. Podobně se ale vloni zastával Pierra Gaslyho a to i pár dní před jeho návratem do Toro Rosso.

Helmut Marko připustil, že od Albona očekávají co nejlepší výkony. Pokud se nedostaví, jsou ve hře Sergio Pérez a Nico Hülkenberg.

„Dá se říct, že mimo naše jezdce jsou k dispozici pouze Hülkenberg a Pérez. Otázkou je, jak daleko by byli od Maxe? Máme srovnání s Ricciardem a můžeme vyvodit závěry, jak na tom jezdci jsou. Nemyslím si, že by se někdo k Maxovi přiblížil na méně než tři desetiny.“

„Když má Albon dobrý den, je schopen se dostat takto blízko. Je mladý, ale jsme si vědomi toho, že pokud nedokáže odolat tlaku, nemůžeme si dovolit stát na jedné noze, pokud jde o světový šampionát. Taková je situace.“

„Je nemožné vyhrát šampionát, pokud máte v boji pouze jedno auto. Jeho výkon na Nürburgringu byl uspokojivý.“

Další článek: Neprofesionální, hodnotí Kvjat Albonův manévr

15:57 | Valtteri Bottas letos počtvrté porazil v kvalifikaci formule 1 Lewise Hamiltona a pro Velkou cenu Emilia Romagna získal svou 15. pole position v kariéře.
13:48 | Toto Wolff hledá nástupce. Chce se stáhnout, jezdit na závody méně a mít jinou roli. Zatím není jasné, zda to bude už příští rok nebo později.
13:05 | 50 je moc... ředitelství závodu tak opět upravilo traťové limity v 9., 13. a 15. zatáčce.
12:35 | V tréninku bylo smazáno 50 časů! 22 v 9. zatáčce, 38 v 15.

GP Emilia Romagna

Sobota 31. října 2020
Trénink Hamilton (1:14.726)
Kvalifikace Bottas (1:13.609)
Neděle 1. listopadu 2020
Závod 13.10