Hülkenberg: Méně testovacích dnů by nám mohlo hrát do karet

Nico Hülkenberg věří, že menší počet zimních testovacích dní v letošním roce by mohl být prospěšný pro Force Indii, a to zejména v první části sezóny.
Hülkenberg: Méně testovacích dnů by nám mohlo hrát do karet

Závěr loňské sezóny se Force Indii velmi povedl, když dokázali její jezdci z posledních devíti závodu vždy získat body, čímž pomohli k zajištění páté pozice v Poháru konstruktérů.

Pro letošní rok přitom došlo ke snížení počtu testovacích dní před sezónou z dvanácti na osm, z čehož by podle Hülkenberga mohla Force India těžit.

„Pokud bychom byli připraveni lépe než soupeři a udrželi si naši formu z roku 2015, tak by pro nás méně testování mohlo znamenat lepší příležitosti v prvních několika závodech,“ řekl pro oficiální stránky F1 Hülkenberg. „Nakonec je to (osm dní) všechno, co máme k dispozici a všichni si s tím musíme vystačit.“

Připomeňme, že loni Force India se svým vozem VJM08 poprvé vyjela až v závěrečných testech v Barceloně. I přesto tým Vidžaje Mallyi zažil nejlepší sezónu v historii.

Force India by měla zdolat Williams, myslí si Hülkenberg

Force India by měla zdolat Williams, myslí si Hülkenberg

„Vždy je těžké odhadnout, co udělají ostatní a kde budete v prvním závodě,“ dodal. „Z toho, co jsem ale viděl, že tým dělá a vyvíjí, tak myslím, že můžeme bojovat o dobré výsledky. Možná ještě lepší než v roce 2015.“

Oba předsezónní testy se uskuteční na okruhu v Barceloně. První z nich je v plánu 22. - 25. února a druhý od prvního do čtvrtého března.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (8) Další článek: Gasly vidí příležitost u Toro Rosso v roce 2017
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00