Hülkenberg: Méně testovacích dnů by nám mohlo hrát do karet

Nico Hülkenberg věří, že menší počet zimních testovacích dní v letošním roce by mohl být prospěšný pro Force Indii, a to zejména v první části sezóny.
Hülkenberg: Méně testovacích dnů by nám mohlo hrát do karet

Závěr loňské sezóny se Force Indii velmi povedl, když dokázali její jezdci z posledních devíti závodu vždy získat body, čímž pomohli k zajištění páté pozice v Poháru konstruktérů.

Pro letošní rok přitom došlo ke snížení počtu testovacích dní před sezónou z dvanácti na osm, z čehož by podle Hülkenberga mohla Force India těžit.

„Pokud bychom byli připraveni lépe než soupeři a udrželi si naši formu z roku 2015, tak by pro nás méně testování mohlo znamenat lepší příležitosti v prvních několika závodech,“ řekl pro oficiální stránky F1 Hülkenberg. „Nakonec je to (osm dní) všechno, co máme k dispozici a všichni si s tím musíme vystačit.“

Připomeňme, že loni Force India se svým vozem VJM08 poprvé vyjela až v závěrečných testech v Barceloně. I přesto tým Vidžaje Mallyi zažil nejlepší sezónu v historii.

Force India by měla zdolat Williams, myslí si Hülkenberg

Force India by měla zdolat Williams, myslí si Hülkenberg

„Vždy je těžké odhadnout, co udělají ostatní a kde budete v prvním závodě,“ dodal. „Z toho, co jsem ale viděl, že tým dělá a vyvíjí, tak myslím, že můžeme bojovat o dobré výsledky. Možná ještě lepší než v roce 2015.“

Oba předsezónní testy se uskuteční na okruhu v Barceloně. První z nich je v plánu 22. - 25. února a druhý od prvního do čtvrtého března.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Gasly vidí příležitost u Toro Rosso v roce 2017

10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10