Hülkenberg měl obavy, že ho o sedačku znovu připraví platící jezdec

Nico Hülkenberg loni přestoupil do Force Indie, aby se po roce práce testovacího jezdce stal závodním pilotem. Jistotu ale neměl.
Hülkenberg měl obavy, že ho o sedačku znovu připraví platící jezdec

Hülkenberg odjel svoji první sezónu ve formuli 1 pro tým Williams v roce 2010 a navzdory dobrým výkonům byl na konci sezóny propuštěn. "U Williamsu jsem v roce 2010 kokpit neztratil ze sportovních důvodů, byly tu jiné důvody," uvedl německý závodník v rozhovoru pro televizi Sport1.

Hülkenberg musel tehdy uvolnit místo platícímu Pastoru Maldonadovi a zamířil do Force Indie. U té sice měl jako testovací pilot od začátku smlouvu na závodní sedačku v příštím roce, ale věděl, že jezdecké kontrakty nejsou ve formuli 1 neporušitelné. Proto si nemohl být jistý, že ho o místo znovu nepřipraví jezdec s bohatými sponzory.

"Ano, tu obavu jsem měl," přiznal. "Ale celý rok jsem s týmem mluvil a viděl jsem, jaké má plány a jak se chce rozvíjet." Hülkenbergovi pomohl příchod nového spolumajitele týmu, skupina Sahara totiž s sebou přinesla investici 100 miliónů dolarů, čímž se Force India stala méně závislou na sponzorech.

Na otázku, zda s sebou přinesl peníze či sponzory, Hülkenberg odpověděl, že nikoliv. Věří, že bude mít příští rok dost času na to, aby se osvědčil, a měl tak šanci sehnat angažmá jinde, pokud by se ho chtěla Force India po sezóně zbavit.

Další článek: Ferrari bude s velkými týmy dál hledat pravidla pro úsporná opatření

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen