Hülkenberg měl nabídku od Virginu, ale raději bude třetím jezdcem jinde

Po svém vyhazovu z Williamsu měl Nico Hülkenberg možnost pokračovat jako závodní pilot týmu Virgin, ale spolu se svým manažerem Willim Weberem ji odmítl. Chce sedačku v lepší stáji.
Hülkenberg měl nabídku od Virginu, ale raději bude třetím jezdcem jinde

"Měli jsme nabídku od Virginu, ale dva Němci v jednom týmu s Timem Glockem, který se už dobře usadil, to bylo moc velké riziko," vysvětloval Weber pro Auto Motor und Sport.

Weber chce pro svého svěřence místo u lepšího týmu, v kterém by se mohl dál učit. "Musí to být stáj alespoň na úrovni Williamsu, v které probíhá technický vývoj," řekl. "U malých týmů se někdo jako Nico, který má za sebou už jednu sezónu, nemůže nic moc nového naučit."

Volná závodní sedačka u HRT tedy nepřipadá v úvahu a další místo je už jen u Force Indie, ale jen zdánlivě, protože do závodních vozů se tlačí Sutil, Liuzzi a di Resta. Hülkenberg se tedy bude muset zřejmě smířit s rolí třetího pilota.

"Přemýšleli jsme, jestli bychom si neměli dát roční pauzu," uvedl Weber. "Ale v dnešní době na vás rychle zapomenou. Takže si myslím, že je pro Nica lepší zůstat a být u dobrého týmu, kde by mohl jezdit alespoň v pátek. To je pro něj ideální řešení."

Takovou příležitost by měl podle spekulací nabídnout německému jezdci právě indický tým, ale Webber to odmítl potvrdit. "Dokud to nebude oficiální, nemůžu nic říct," dodal.

Za závodní sedačku pro svého jezdce odmítá Weber platit, protože by tím podle svého názoru udělal z Hülkenberga věčně platícího jezdce, který by pak už místo bez peněz nesehnal. Formule 1 je podle německého manažera na nebezpečné cestě, protože se začínají vytvářet dvě jasně oddělené třídy pilotů - platící a neplatící.

Diskuze (55) Další článek: Nový Williams FW33 debutuje v prvních testech ve Valencii
17:16 | Podle FIA je 10 % šance na déšť v FP3 a kvalifikaci. Uvidíme poprvé slicky...
16:45 | Force India chce do prosince rozhodnout o novém názvu...
23:48 | Ricciardo ve druhém tréninku nevyjel. protože měl defekt na své sadě pneumatik do přechodných podmínek.
23:25 | Red Bull se vrací k B specifikaci motoru Renault po problémech s mapováním motoru.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink Hamilton (1:47.502, mokro)
2. trénink Hamilton (1:48.716, mokro)
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10