Hülkenberg letos po návratu do Le Mans netouží

Nový pilot stáje Renault Nico Hülkenberg vyvrací spekulace o jeho možném letošním návratu do Le Mans. Německý pilot se chce po přestupu z Force India k novému týmu plně koncentrovat na formuli 1.
Hülkenberg letos po návratu do Le Mans netouží

Nico Hülkenberg se slavné čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans zúčastnil jedinkrát, a to v roce 2015. V kokpitu vozu Porsche 919 Hybrid třídy LMP 1 se devětadvacetiletý německý pilot tehdy střídal s Novozélanďanem Earlem Bamberem a Britem Nickem Tandym. Tato trojice byla ve třetím voze Porsche pasována do role podpory pro další dva německé prototypy v závodě a po nepřesvědčivém výkonu v předcházející šestihodinovce ve Spa by si na vítězství právě této posádky vsadil málokdo. Svět sportu však občas přináší překvapivé výsledky a Hülkenberg společně s Bamberem a Tandym nejslavnější vytrvalostní závod na světě vyhráli.

Robert Kubica absolvuje kompletní sezónu FIA WEC

Robert Kubica absolvuje kompletní sezónu FIA WEC

V loňské sezóně byla Hülkenbergovi obhajoba senzačního triumfu v Le Mans znemožněna termínovou kolizí s Velkou cenou Evropy v Baku. Němec musel dát pochopitelně přednost povinnostem u týmu Force India před návratem do Le Mans. Ten by ovšem ani tak nebyl možný, tým Porsche totiž kvůli snižování nákladů třetí vůz do Le Mans tentokrát nenasadil a místa v ostatních dvou zaplnila šestice pilotů pravidelně startujících v závodech šampionátu FIA WEC.

Před startem sezóny 2017 došlo k úpravě termínové listiny a evropská grand prix v Baku se závodem v Le Mans již nekoliduje. Hülkenberg však o možném návratu na trať La Sarthe ani tak neuvažuje. Podle svých vlastních slov je německý jezdec plně zaujatý do práce s týmem Renault. Za Hülkenbergovým nezájmem startovat v Le Mans nestojí ani nehoda Pascala Wehrleina během letošního závodu šampionů v Miami.

„Ne, nemá to co dělat s Pascalem ani s jeho nehodou v Miami. Prostě letos nemám chuť. Pokud pracujete pro nějakou automobilku, tak pracujete pro ni. Když jsem byl u Force India, tak to bylo jednodušší, protože v tom žádná automobilka angažovaná nebyla. Byl jsem tam (v Le Mans), vyhrál jsem tam a jsem kvůli tomu šťastný. Takže teď bych to nechal být a někdy v budoucnu se třeba vrátím,“ řekl Nico Hülkenberg pro web motorsport.com. 

Foto: Getty Images / Clive Mason

Váš názor Další článek: Magnussen si vysloužil pochvalu od Grosjeana
14:40 | Giovinazzi nahradí Ericssona. Zatím tedy jen pro FP1 v Soči.
21. září | Hankook potvrdil, že se účastní výběrového řízení FIA na dodávání pneumatik pro F1.
20. září | Leclerc odjel na okruhu Paula Ricarda s aktuálním vozem Ferrari v rámci testů pro Pirelli 120 kol. Testoval i Bottas s Mercedesem (102 kol).

GP Ruska 2018

Pátek 28. září 2018
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 29. září 2018
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 30. září 2018
Závod 13.10