Hülkenberg letos po návratu do Le Mans netouží

Nový pilot stáje Renault Nico Hülkenberg vyvrací spekulace o jeho možném letošním návratu do Le Mans. Německý pilot se chce po přestupu z Force India k novému týmu plně koncentrovat na formuli 1.
Hülkenberg letos po návratu do Le Mans netouží

Nico Hülkenberg se slavné čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans zúčastnil jedinkrát, a to v roce 2015. V kokpitu vozu Porsche 919 Hybrid třídy LMP 1 se devětadvacetiletý německý pilot tehdy střídal s Novozélanďanem Earlem Bamberem a Britem Nickem Tandym. Tato trojice byla ve třetím voze Porsche pasována do role podpory pro další dva německé prototypy v závodě a po nepřesvědčivém výkonu v předcházející šestihodinovce ve Spa by si na vítězství právě této posádky vsadil málokdo. Svět sportu však občas přináší překvapivé výsledky a Hülkenberg společně s Bamberem a Tandym nejslavnější vytrvalostní závod na světě vyhráli.

Robert Kubica absolvuje kompletní sezónu FIA WEC

Robert Kubica absolvuje kompletní sezónu FIA WEC

V loňské sezóně byla Hülkenbergovi obhajoba senzačního triumfu v Le Mans znemožněna termínovou kolizí s Velkou cenou Evropy v Baku. Němec musel dát pochopitelně přednost povinnostem u týmu Force India před návratem do Le Mans. Ten by ovšem ani tak nebyl možný, tým Porsche totiž kvůli snižování nákladů třetí vůz do Le Mans tentokrát nenasadil a místa v ostatních dvou zaplnila šestice pilotů pravidelně startujících v závodech šampionátu FIA WEC.

Před startem sezóny 2017 došlo k úpravě termínové listiny a evropská grand prix v Baku se závodem v Le Mans již nekoliduje. Hülkenberg však o možném návratu na trať La Sarthe ani tak neuvažuje. Podle svých vlastních slov je německý jezdec plně zaujatý do práce s týmem Renault. Za Hülkenbergovým nezájmem startovat v Le Mans nestojí ani nehoda Pascala Wehrleina během letošního závodu šampionů v Miami.

„Ne, nemá to co dělat s Pascalem ani s jeho nehodou v Miami. Prostě letos nemám chuť. Pokud pracujete pro nějakou automobilku, tak pracujete pro ni. Když jsem byl u Force India, tak to bylo jednodušší, protože v tom žádná automobilka angažovaná nebyla. Byl jsem tam (v Le Mans), vyhrál jsem tam a jsem kvůli tomu šťastný. Takže teď bych to nechal být a někdy v budoucnu se třeba vrátím,“ řekl Nico Hülkenberg pro web motorsport.com. 

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Magnussen si vysloužil pochvalu od Grosjeana

11:27 | Osmihodinovka v Portimau odstartuje v neděli ve 12:00. Přímý přenos vysílá Eurosport 2 od 15:00 do 18:30, závěr závodu poté nabídne Eurosport 1 od 18:30 do 20:30. Komentují Jiří Šlégl a Martin Straka...
23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00