Hülkenberg letos po návratu do Le Mans netouží

Nový pilot stáje Renault Nico Hülkenberg vyvrací spekulace o jeho možném letošním návratu do Le Mans. Německý pilot se chce po přestupu z Force India k novému týmu plně koncentrovat na formuli 1.
Hülkenberg letos po návratu do Le Mans netouží

Nico Hülkenberg se slavné čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans zúčastnil jedinkrát, a to v roce 2015. V kokpitu vozu Porsche 919 Hybrid třídy LMP 1 se devětadvacetiletý německý pilot tehdy střídal s Novozélanďanem Earlem Bamberem a Britem Nickem Tandym. Tato trojice byla ve třetím voze Porsche pasována do role podpory pro další dva německé prototypy v závodě a po nepřesvědčivém výkonu v předcházející šestihodinovce ve Spa by si na vítězství právě této posádky vsadil málokdo. Svět sportu však občas přináší překvapivé výsledky a Hülkenberg společně s Bamberem a Tandym nejslavnější vytrvalostní závod na světě vyhráli.

Robert Kubica absolvuje kompletní sezónu FIA WEC

Robert Kubica absolvuje kompletní sezónu FIA WEC

V loňské sezóně byla Hülkenbergovi obhajoba senzačního triumfu v Le Mans znemožněna termínovou kolizí s Velkou cenou Evropy v Baku. Němec musel dát pochopitelně přednost povinnostem u týmu Force India před návratem do Le Mans. Ten by ovšem ani tak nebyl možný, tým Porsche totiž kvůli snižování nákladů třetí vůz do Le Mans tentokrát nenasadil a místa v ostatních dvou zaplnila šestice pilotů pravidelně startujících v závodech šampionátu FIA WEC.

Před startem sezóny 2017 došlo k úpravě termínové listiny a evropská grand prix v Baku se závodem v Le Mans již nekoliduje. Hülkenberg však o možném návratu na trať La Sarthe ani tak neuvažuje. Podle svých vlastních slov je německý jezdec plně zaujatý do práce s týmem Renault. Za Hülkenbergovým nezájmem startovat v Le Mans nestojí ani nehoda Pascala Wehrleina během letošního závodu šampionů v Miami.

„Ne, nemá to co dělat s Pascalem ani s jeho nehodou v Miami. Prostě letos nemám chuť. Pokud pracujete pro nějakou automobilku, tak pracujete pro ni. Když jsem byl u Force India, tak to bylo jednodušší, protože v tom žádná automobilka angažovaná nebyla. Byl jsem tam (v Le Mans), vyhrál jsem tam a jsem kvůli tomu šťastný. Takže teď bych to nechal být a někdy v budoucnu se třeba vrátím,“ řekl Nico Hülkenberg pro web motorsport.com. 

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Magnussen si vysloužil pochvalu od Grosjeana

10:59 | Ferrari je podle Binotta spokojené s vylepšením pohonné jednotky. Podle něj "...fungovala tak, jak jsme očekávali, a přinesla o něco vyšší výkon."
18:07 | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
17:31 | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
17:30 | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod Hamilton