Hülkenberg: Jsme v unikátní situaci, ani první závod neodhalí vše

Pilot Force Indie Nico Hülkenberg nepamatuje, kdy naposledy byla formule 1 v takové situaci naprosté nevědomosti o rozložení sil.
Hülkenberg: Jsme v unikátní situaci, ani první závod neodhalí vše

Týmy mají své simulátory, ale pravidla se změnila tolik, že na trati může být dost věcí jinak.

"Teď nikdo neví, jaká bude sezóna a nové vozy," řekl Hülkenberg. "Je tu mnoho otázek, na které nemůžeme dost dobře odpovědět, dokud nebudeme jezdit na trati. Ani první závod neodhalí vše. Budeme se muset podívat na hodně dat a analyzovat je, pracovat s nimi a jít vpřed."

"Nikdy předtím tu nebyla taková situace, kdy jen pár týdnů před prvními testy nikdo netuší, jak jsou na tom ostatní. Pro všechny je to unikátní situace. Je to výzva, příležitost udělat něco mimořádného, ale na druhé straně to otevírá příležitosti chybovat, takže budeme muset udělat svoji práci dobře."

Že sofistikované simulace týmům nestačí na představu o relativní výkonnosti, potvrdil Felipe Massa, jenž bude letos nově závodit pro Williams.

"V letošním roce je tolik změn, ale všichni jsou na stejné lodi," uvedl. "Dokud nebudeme ve voze, nebudeme vědět, co se musíme naučit a co ne, věci jako ovládání plynu s velkým nárůstem točivého momentu a vliv silnějšího ERS (systém na rekuperaci energie) na řízení."

"Po aerodynamické stránce budou mít vozy menší přítlak než v roce 2013, hlavně v první polovině sezóny. Jsou to velké změny, kterým musíme porozumět co nejdříve, jakmile začneme testovat."

Diskuze (30) Další článek: Caterham: Některé týmy se nechaly strhnout a utrácejí moc
10:04 | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00