Hülkenberg: Jsme v unikátní situaci, ani první závod neodhalí vše

Pilot Force Indie Nico Hülkenberg nepamatuje, kdy naposledy byla formule 1 v takové situaci naprosté nevědomosti o rozložení sil.
Hülkenberg: Jsme v unikátní situaci, ani první závod neodhalí vše

Týmy mají své simulátory, ale pravidla se změnila tolik, že na trati může být dost věcí jinak.

"Teď nikdo neví, jaká bude sezóna a nové vozy," řekl Hülkenberg. "Je tu mnoho otázek, na které nemůžeme dost dobře odpovědět, dokud nebudeme jezdit na trati. Ani první závod neodhalí vše. Budeme se muset podívat na hodně dat a analyzovat je, pracovat s nimi a jít vpřed."

"Nikdy předtím tu nebyla taková situace, kdy jen pár týdnů před prvními testy nikdo netuší, jak jsou na tom ostatní. Pro všechny je to unikátní situace. Je to výzva, příležitost udělat něco mimořádného, ale na druhé straně to otevírá příležitosti chybovat, takže budeme muset udělat svoji práci dobře."

Že sofistikované simulace týmům nestačí na představu o relativní výkonnosti, potvrdil Felipe Massa, jenž bude letos nově závodit pro Williams.

"V letošním roce je tolik změn, ale všichni jsou na stejné lodi," uvedl. "Dokud nebudeme ve voze, nebudeme vědět, co se musíme naučit a co ne, věci jako ovládání plynu s velkým nárůstem točivého momentu a vliv silnějšího ERS (systém na rekuperaci energie) na řízení."

"Po aerodynamické stránce budou mít vozy menší přítlak než v roce 2013, hlavně v první polovině sezóny. Jsou to velké změny, kterým musíme porozumět co nejdříve, jakmile začneme testovat."

Další článek: Caterham: Některé týmy se nechaly strhnout a utrácejí moc

19:25 | Pérez měl něco jako tiskovou konferenci. Nic nového: Red Bull nebo rok volna. Red Bull rozhodne po konci sezóny...
14:48 | Audi na konci této (2021) sezóny odejde z formule E. Chce se soustředit na elektromobil pro Dakar (2022) a návrat do Le Mans s hypercarem (2023).
14:01 | Nová fotografie z nemocnice... odkaz
10:45 | UPDATE: Grosjeana navštívil šéf týmu. Popáleniny se hojí dobře. Grosjean bude z nemocnice propuštěn v úterý.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10