Hülkenberg je stále větším favoritem na sedačku u Haasu

Haas stále neoznámil jméno týmového kolegy Kevina Magnussena.
Foto: Getty Images / Clive Mason
Hülkenberg je stále větším favoritem na sedačku u Haasu | Foto: Getty Images / Clive Mason

Haas už dříve uvedl, že s oznámením jména druhého jezdce nespěchá. Tým má v teoretické rovině několik možností – mohl by vzít Ricciarda, ponechat si Schumachera, vzít některého z „bývalých“ jezdců nebo juniorského jezdce.

Na juniorského jezdce to zatím nevypadá. O Ricciarda Haas zájem zřejmě nemá a i kdyby měl, Australan naznačil, že tato možnost pro něj není příliš zajímavá. Je pro něj nejspíše výhodnější se stát rezervním jezdcem většího týmu a usilovat o návrat, než se „zakopat“ u Haasu či Williamsu (ten ale už potvrdil Sargeanta).

Obecně se předpokládá, že jsou ve hře tři jména: Mick Schumacher, Nico Hülkengerg a Antonio Giovinazzi.

Podle Motorsport Italia proběhl první kontakt mezi Haasem a Hülkenbergem už po Grand Prix Nizozemska na začátku září. To samozřejmě nemusí nic znamenat, vedení každého týmu vždy zvažuje více možností. V posledních týdnech jsou ale jednání častější a Němec má být v současné době stále větším favoritem.

Schumacher by tak přišel o sedačku. Giovinazzi je zase spojován spíše se sedačkou ve voze 499P, který včera Ferrari představilo pro příští sezónu WEC. 

Haas nebyl v posledních letech zrovna v nejlepší finanční kondici. Situace se ještě zhoršila po odchodu Mazepina. Nedostatek financí se odrazil také ve vývoji a formě týmu na trati – osmé místo je v tomto ohledu skvělým výsledkem, ale je v ohrožení, AlphaTauri ztrácí jen bod. 

Před týdnem však Haas oznámil, že od příštího roku bude mít nového titulárního sponzora. Větší finanční nezávislost má nepochybně dopad i na jednání o budoucí jezdecké sestavě.

Další článek: Bottas rozdělil v kvalifikaci oba jezdce Ferrari

Témata článku: , , ,