Hülkenberg je jeden ze tří nejlepších jezdců, říká Pérez

Sergio Pérez se domnívá, že Nico Hülkenberg je jedním ze tří nejlepších jezdců na startovním roštu.

Pérez měl zatím tři týmové kolegy. U Sauberu to byl Kamuj Kobajaši, u McLarenu Jenson Button a nyní u Force Indie Nico Hülkenberg.

„Od Nica jsem se toho hodně naučil,“ řekl Pérez pro Autosport. „Je to nejsilnější týmový kolega, kterého jsem v celé své kariéře měl – velmi silný jezdec. Určitě bych ho zařadil mezi tři nejlepší jezdce na startovním roštu. Věřím, že pokud mohu být před ním, mohu být před kýmkoliv na roštu.“

Pérez vloni získal 78 bodů, což bylo o 20 více než jeho týmový kolega. Zatímco Mexičan už v F1 získal pět stupňů vítězů, Hülkenberg na tento zářez teprve čeká. V historických tabulkách je na pátém místě:

1. Adrian Sutil: 128 závodů bez pódia
  2. Pierluigi Martini: 118
  3. Philippe Alliot: 109
  4. Pedro Diniz: 98
  5. Ukyo Katayama, Nico Hulkenberg: 94

Další článek: Vettel jezdil s monopostem ferrari na okruhu ve Fioranu (aktualizace)

18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
18. dubna | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.
18. dubna | Technický ředitel AlphaTauri Egginton uvedl, že převodovka ve voze Cunody skončila na dva kusy...