Hülkenberg je jeden ze tří nejlepších jezdců, říká Pérez

Sergio Pérez se domnívá, že Nico Hülkenberg je jedním ze tří nejlepších jezdců na startovním roštu.
Hülkenberg je jeden ze tří nejlepších jezdců, říká Pérez

Pérez měl zatím tři týmové kolegy. U Sauberu to byl Kamuj Kobajaši, u McLarenu Jenson Button a nyní u Force Indie Nico Hülkenberg.

„Od Nica jsem se toho hodně naučil,“ řekl Pérez pro Autosport. „Je to nejsilnější týmový kolega, kterého jsem v celé své kariéře měl – velmi silný jezdec. Určitě bych ho zařadil mezi tři nejlepší jezdce na startovním roštu. Věřím, že pokud mohu být před ním, mohu být před kýmkoliv na roštu.“

Pérez vloni získal 78 bodů, což bylo o 20 více než jeho týmový kolega. Zatímco Mexičan už v F1 získal pět stupňů vítězů, Hülkenberg na tento zářez teprve čeká. V historických tabulkách je na pátém místě:

  1. Adrian Sutil: 128 závodů bez pódia
  2. Pierluigi Martini: 118
  3. Philippe Alliot: 109
  4. Pedro Diniz: 98
  5. Ukyo Katayama, Nico Hulkenberg: 94

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Vettel jezdil s monopostem ferrari na okruhu ve Fioranu (aktualizace)

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.