Hülkenberg je frustrován penalizací za kolizi s Massou

Úvod Velké ceny Singapuru poznamenala kolize Nica Hülkenberga a Felipeho Massy, která pro pilota Force India znamenala konečnou. Navíc byl penalizován odsunem tří míst na startu GP Japonska.
Hülkenberg je frustrován penalizací za kolizi s Massou

Hülkenberg kolidoval s Massou ve třetí zatáčce 14. kola, když se pilot Williamsu vracel na trať z boxů po své první zastávce.

„Jsem docela zklamaný ze dvou důvodů,“ řekl Hülkenberg. „Závod se vyvíjel slibně, takže skončit tak brzy kvůli kolizi je velká smůla.“

„Byl jsem v závodní stopě, do třetí zatáčky jsem najížděl vpředu, on vyjížděl z boxů a dotkl se zadní části mého vozu. Je to zvláštní, nechápu také, proč byla penalizace udělena hned a ani si nevyslechli vysvětlení té kolize z našich pohledů.“

„Viděl jsem ho vyjíždět z pit lane, věděl jsem ale, že jsem před ním. Pak jsem od něj dostal zezadu ránu.“

Massa má však na incident zcela jiný názor a kontakt dává za vinu jedině Hülkenbergovi.

„Vyjížděl jsem z boxů a v zatáčce jsem byl na vnitřku, takže jsem tam i brzdil, on brzdil na vnějšku, pak prostě zatočil jako bych tam nebyl a narazil do mě,“ řekl Brazilec, který následně odstoupil kvůli problémům s převodovkou.

„I kdyby zůstal vpravo a nechal mi tam místo, tak by mohl mít lepší trakci a předjet mě v další zatáčce. Nechápu, proč najel do mého vozu, takže to byla samozřejmě jeho chyba.“

Foto: Getty Images / Clive Rose

Další článek: Ricciardo dosáhl v Singapuru svého letošního nejlepšího výsledku

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.