Hülkenberg: Grosjean je rád v hodinách, v prvním kole to ale není vhodné

Divoký úvod přinesla dnešní Velká cena Španělska vozů formule 1. Kolize v prvních zatáčkách po startu si vyžádala odstoupení tří pilotů.
Hülkenberg: Grosjean je rád v hodinách, v prvním kole to ale není vhodné

Romain Grosjean z týmu Haas se po startu z desátého místa posunul v úvodních dvou zatáčkách na osmou pozici. V dlouhé pravé zatáčce číslo 3 jel za svým týmovým kolegou Kevinem Magnussenem, ale ztratil přilnavost svého vozu a roztočil se.

Grosjeanův smyk způsobil velký oblak z pneumatik a jezdci jedoucí za ním toho proto příliš neviděli. Do Grosjeanova vozu nakonec narazili Nico Hülkenberg z Renaultu a Pierre Gasly z Toro Rosso.

„Narazil jsem do něj,“ řekl Hülkenberg pro BBC. „Viděli jsme, že se Romain roztočil a vrátil se zpátky na trať. Nemohl jsem nikam jet, bohužel jsem se mu nemohl vyhnout, on vzal svým vozem zadní část toho mého, a to byl konec mého odpoledne.

Celkově je ale (Grosjean) hodně rád během víkendu v hodinách, ale první kolo, kdy jsou všude kolem auta, pro to není úplně vhodné. Myslím, že se na to musí podívat a má nějaké úkoly na doma.“

Grosjean hájí své počínání

Grosjean k incidentu řekl, že nemohl zabránit tomu, aby do jeho vozu soupeři narazili. Podle Francouze byla akcelerace místo brzdění ve snaze reagovat na roztočení se přirozenou reakcí.

„Ztratil jsem kontrolu nad zadní částí vozu a co nejdéle jsem se snažil vrátit to zpět, ale nevyšlo to,“ řekl Grosjean pro Sky.

„Kdybych brzdil, vůz by směřoval stejným směrem. Zkusil jsem tedy zůstat nohou na plynovém pedálu, otočit se a alespoň nebýt čelem ke spoustě lidí. Nevyšlo to.

Nemyslím, že bych mohl dělat něco jiného. Podle mě je to normální lidský reflex, když se podíváte na (Nika) Rosberga v Malajsii v roce 2016 se (Sebastianem) Vettelem, Michaela (Schumachera) v Abú Dhabí v roce 2010. Upřímně, kdybych brzdil, zůstal bych stát uprostřed a bylo by to stejné.“

Gasly si myslí, že kdyby Grosjean zkusil brzdit, mohlo by to skončit jinak.

„Byl tam úplně bokem a kvůli tomu kouři jsem toho moc neviděl,“ řekl Gasly.

„Těsně před nárazem jsem viděl, že stojí a já pak neměl kam jet. Pokusil jsem se pustit řízení, ale náraz byl docela velký.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Diskuze (24) Další článek: GP Španělska ovládl Hamilton, Grosjean na startu sestřelil dva soupeře
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
11:26 | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
24. května | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10