Hülkenberg: Ferrari nemůžete říct ne

Pokud byste si vsadili podle mediálních spekulací, tak největším kandidátem na sedačku u Ferrari pro příští rok nebo obecně na období poté, co skončí Räikkönen, je Valtteri Bottas. Jsou to ale jen spekulace, takže stále nelze vyloučit ani Nica Hülkenberga.
Hülkenberg: Ferrari nemůžete říct ne

„Myslím, že v příštích několika týdnech bude vše jasné,“ řekl Hülkenberg pro ZDF. „Samozřejmě tam jsou některé možnosti, které mě zajímají, a nikdo neřekne ne Ferrari. Pochopitelně jsem také zaklepal na dveře.“

Hülkenberg má jednu nevýhodu – je to Němec. Mít dva jezdce stejné národnosti není úplně nejlepší. „Národnostní faktor není v můj prospěch,“ přiznává Hülkenberg. „Ale zda je to faktor, který mě diskvalifikuje nebo ne, to já nevím. V každém případě existují také jiné možnosti.“

Čtenáři F1sport chtějí Hülkenberga

Hülkenberg dostal v anketě „Kterým jezdcem byste nahradili Räikkönena?“ jednoznačně nejvíce hlasů. Anketu naleznete zde.

„Je tu několik dalších týmů, kteří o mě mají zájem. Uvidíme. Záleží na tom, jak se bude situace vyvíjet. Co se stane s Kmim? Co udělá Bottas? Jakmile se věci dají do pohybu, bude to mít dominový efekt.“

Otázkou je, jaké další možnosti se Hülkenbergovi nabízejí. Jedna je samozřejmě logická. Pokud by Bottas odešel do Ferrari, zůstane u Williamsu jedno místo volné.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Rosberg nechápe Alonsovu náladu

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00