Hülkenberg doufá, že mu dnešek pomůže při shánění angažmá na příští rok

Mladý německý závodník vypálil rybník celému ‘zbytku světa‘ a po skvělém výkonu si dojel pro třetí místo na startovním roštu zítřejší Velké ceny Itálie. Týmový kolega Gutiérrez skončil sedmnáctý.
Hülkenberg doufá, že mu dnešek pomůže při shánění angažmá na příští rok

Monopostům týmu Sauber se ve volných trénincích příliš rychlosti nedostávalo. Oba jezdci švýcarské stáje pravidelně končili až ve druhé desítce a nic tedy nenasvědčovalo tomu, že by se mohli Hinwilští dočkat na Monze nějakého výraznějšího úspěchu.

A přeci jen se tak stalo. O pořádné překvapení se totiž během sobotní kvalifikace postaral Nico Hülkenberg, který nejen že se probojoval až do závěrečné desetiminutovky, ale nakonec v ní také zajel celkově třetí nejrychlejší kolo, přičemž nestačil pouze na dominující jezdce Red Bullu.

Německému pilotovi Sauberu dnešní souboj s časem vyšel náramně, na své konto si připsal nejlepší kvalifikační počin od začátku letošní sezony a vytvořil si šanci na zisk slibného výsledku v zítřejším závodě. To vše navíc v době, kdy ještě stále nemá jasno o své nejbližší budoucnosti ve formuli 1.

“Můžu to ovlivnit pouze tím, že budu podávat velmi dobré výkony, a dnešní výsledek není nejhorší,“ nechal se slyšet Nico Hülkenberg. “Pro mě je důležité soustředit se na svoji konkurenceschopnost, na svoji výkonnost a to učiní zbytek jednodušším. Načasování není pravděpodobně v tuhle chvíli nejhorší."

Dnešní výsledek se ale rozhodně nerodil snadno. Už od začátku závodního víkendu trápila německého pilota technika. Kvůli závadě na převodovce musel vynechat značnou část pátečních volných jízd. Nastavení vozu navíc také nebylo úplně ideální. Sobotnímu kvalifikačnímu úspěchu proto zpočátku nic nenapovídalo.

“Je to pro nás milé překvapení, zejména po obtížném pátku. Kluci odvedli skvělou práci, dnes mi dali konkurenceschopný vůz. Já zalej dobré kolo a překvapení bylo na světě,“ dodal radostně Němec.

To jeho mexický kolega už s konečnou podobou výsledků sobotního souboje s časem tolik spokojen nebyl. “Je to celkem znepokojující, protože jsme v dnešním tréninku měli dobrou rychlost a dobrý rytmus,“ posteskl si sedmnáctý Esteban Gutiérrez. “Pole je velmi vyrovnané a konkurenceschopné. Byla to celkem záludná kvalifikace. Dnes ráno jsem se po třetím volném tréninku cítil v dobré formě. Všechno fungovalo slušně a my teď musíme zanalyzovat, proč na Nica ztrácíme víc než čtyři desetiny.“

   

Další článek: Red Bull splnil úkol a je nejlepší i na rychlých okruzích

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.