Hülkenberg dobrý výsledek kvalifikace v body neproměnil

Nico Hülkenberg v Číně vůbec poprvé dostal Renault do třetí části kvalifikace. Start ze sedmého místa ale nakonec v první body pro francouzskou stáj neproměnil.

Nico Hülkenberg dostal od stewardů penalizace 5 a 10 sekund za to, že během virtuálního safety caru předjel Grosjena a během safety caru Ericssona. Kromě toho si odvezl také 4 trestné body. Momentálně jich má 6, ale 2 se mu už za pár dní odečtou (odečítají se vždy přesně po roce).

„Zariskovali jsme a na konci prvního kola jsme přezulu na slicky, protože trať byla suchá všude kromě cílové rovinky,“ řekl Hülkenberg.

„Když jsem vyjel z boxů, tak boural Stroll a byl vyhlášen virtuální safety car. Pokud na to nemůžete ve vlhkých podmínkách tlačit, tak neudržíte teplotu pneumatik. Ztratil jsem veškerou přilnavost. Bylo to jako jezdit na ledu, několikrát jsem se roztočil. Odtamtud se prostě vše pokazilo. VSC prakticky zničil naši strategii a závod.“

Další článek: Zajímavé statistiky po GP Číny 2017: Hamilton získal Grand Slam

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.