Hülkenberg chce po Lotusu, aby rozhodl do konce měsíce

Nico Hülkenberg nechce už moc dlouho čekat na rozhodování Lotusu o jezdecké sestavě pro příští rok, čas dal týmu do konce října.
Hülkenberg chce po Lotusu, aby rozhodl do konce měsíce

Lotus řekl, že chce nejdřív dořešit svá partnerství s Infinity Racing a Renaultem, aby měl jasno o budoucnosti, než si zvolí jezdce.

Na otázku Autosportu, jak dlouho může s rozhodnutím vyčkávat, odpověděl šéf týmu Eric Boullier: "Dokud může čekat jezdec. Oni samozřejmě vědí, že mají šanci sem jít, takže nepospícháme."

"Pořád jsme na začátku října, ne v prosinci, takže jsem si jistý, že pár týdnů máme. Ale nechce se mi čekat až do konce sezóny. Je to věc, kterou bych moc rád uzavřel během několika týdnů, řekněme do Abú Zabí."

Jedním z hlavních kandidátů na závodní sedačku u Lotusu je Hülkenberg, a tomu se čekat nechce. Stále má v živé paměti, jak v roce 2010 dlouho čekal na Williams, až místo na konci roku ztratil a jiné si nesehnal.

"Chci mít jistotu o své budoucnosti a ne v listopadu. Musí to být na konci měsíce, to je jisté," řekl. "Evidentně tu je jistá hranice."

Pokud Němec skutečně přestoupí k Lotusu, byl by to už jeho čtvrtý tým v pěti letech ve formuli 1. Za větší problém to nepovažuje.

"Co se týče konzistence a zapadání někam, samozřejmě to není nejlepší, ale přestupy mají své důvody a tak to je, takže nemám důvod o tom pochybovat," dodal.

Další článek: Mercedes by při 22 závodech musel střídat zaměstnance

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.