Hülkenberg: Byl to jeden z nejlepších závodů kariéry a dobrá reklama

Nico Hülkenberg je rád, že tak dobrý výkon, jako podal v Koreji, přišel v době, kdy si hledá místo pro příští sezónu. I když připouští, že moc velký vliv zřejmě mít nebude.
Hülkenberg: Byl to jeden z nejlepších závodů kariéry a dobrá reklama

V Jeongamu za sebou dokázal Hülkenberg udržet několik velkých jmen a cíl viděl jako čtvrtý. "Odjel jsem jeden z nejlepších závodů mé dosavadní kariéry," radoval se.

"Hráli jsme nad svými možnostmi. Neměli bychom být před těmito vozy, ale jsme, protože nám vše vyšlo a byli jsme rychlí na důležitých místech."

"Nečekali jsme to a (původně) hleděli jsme zpět, abychom se ubránili mclarenům, a také jsme věděli, že přijíždí Kimi a red bull (Marka Webbera). Ale dnes jsme měli příležitost a chopili se jí."

A nebylo to snadné. "V zrcátkách jsem auta měl už dřív, ale dnes jich bylo hodně a bylo to trochu nepříjemné. Trakce auta byla dobrá, což mě udrželo při životě v souboji s Fernandem a později s Lewisem, také jsme byli rychlí na rovince."

Hülkenberg na sebe znovu upoutal pozitivní pozornost ve chvíli, kdy ještě nemá smlouvu na příští rok.

"Dobré výsledky jsou vždy vítané a je to dobrá reklama," uznal. "Nemůžu udělat víc, než je (šéfy týmů) nakopnout, aby se třeba znovu zamysleli."

Německý závodník Sauberu si ale myslí, že Korea nebude mít na jeho budoucnost velký vliv.

"Lidé nezmění názor s ohledem na tento závod. Vyřeší se to samo. Byl to dobrý výkon, velké týmové úsilí," dodal.

Další článek: Omlouval se Hembery, ne Alonso

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.