Hülkenberg byl překvapen svým kvalifikačním výkonem

Nico Hülkenberg odstartuje do Velké ceny 70. výročí formule 1 z druhé řady, když v sobotní kvalifikaci na Silverstonu obsadil náhradník u týmu Racing Point třetí místo.

Hülkenberg druhý víkend v řadě u Racing Pointu nahrazuje Sergia Péreze, který má stále pozitivní testy na koronavirus. Minulý týden přitom do závodu na Silverstonu Hülkenberga nepustil technický problém.

Z první části kvalifikace dnes Hülkenberg postoupil z devátého místa. V prvním pokusu v Q2 chyboval a postup si musel zajistit až druhým pokusem také na střední sadě pneumatik.

Třetím místem v Q3 pak vyrovnal výsledek jeho týmového kolegy Lance Strolla z Maďarska.

„Posledních sedm osm dní bylo šílených. Vrcholem minulého týdne byl návrat, neděle ale nevyšla, bylo to extrémní. Tento víkend se pochopitelně cítím mnohem lépe a více připraven ve voze,“ řekl Hülkenberg.

„Kvalifikace byla stále obtížná. V Q2 jsem si trochu zkomplikoval život a trochu jsem se bál, že jsem si poškodil auto. V Q3 jsem jen sklopil hlavu a dal do toho všechno. Jsem trochu překvapen, že tu stojím, na tváři mám ale velký úsměv. Před zítřejším závodem mám ale respekt.“

Hülkenberg, který naposledy ve F1 závodil vloni, přiznává, že závod pro něj bude představovat test jeho fyzické kondice.

„Rozhodně to bude bolestivější, když nemám z minulého týdne žádné zkušenosti, neprošel jsem si startem a dalšími věcmi, protože v tomto autě jsem stále nováček. Pokusím se rychle učit a udržet auto na pozicích, na kterých si zaslouží být.“

Stroll ve třetí řadě

Hülkenberg přitom poprvé porazil druhého pilota týmu Lance Strolla. Kanaďan obsadil šesté místo a do závodu vyrazí ze třetí řady.

„Dnes jsem to neposkládal dohromady. Během kvalifikace jsme pracovali na některých věcech a nedokázal jsem najít správné vyvážení. Zadní část auta byla lehce nestabilní,“ řekl Stroll.

„Rozdíly jsou malé a je škoda, že jsem nebyl výš na roštu, ale je to dobrá startovní pozice. Víme, že jsou oblasti, ve kterých se můžeme zlepšit, Nico ale ukázal, kolik rychlosti auto má, což je pozitivní. Strategie by mohla v zítřejším závodě hrát klíčovou roli,“ dodal Kanaďan.

Další článek: Kvalifikaci na GP 70. výročí vyhrál Bottas. Hülkenberg třetí

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10