Hülkenberg byl překvapen svým kvalifikačním výkonem

Nico Hülkenberg odstartuje do Velké ceny 70. výročí formule 1 z druhé řady, když v sobotní kvalifikaci na Silverstonu obsadil náhradník u týmu Racing Point třetí místo.

Hülkenberg druhý víkend v řadě u Racing Pointu nahrazuje Sergia Péreze, který má stále pozitivní testy na koronavirus. Minulý týden přitom do závodu na Silverstonu Hülkenberga nepustil technický problém.

Z první části kvalifikace dnes Hülkenberg postoupil z devátého místa. V prvním pokusu v Q2 chyboval a postup si musel zajistit až druhým pokusem také na střední sadě pneumatik.

Třetím místem v Q3 pak vyrovnal výsledek jeho týmového kolegy Lance Strolla z Maďarska.

„Posledních sedm osm dní bylo šílených. Vrcholem minulého týdne byl návrat, neděle ale nevyšla, bylo to extrémní. Tento víkend se pochopitelně cítím mnohem lépe a více připraven ve voze,“ řekl Hülkenberg.

„Kvalifikace byla stále obtížná. V Q2 jsem si trochu zkomplikoval život a trochu jsem se bál, že jsem si poškodil auto. V Q3 jsem jen sklopil hlavu a dal do toho všechno. Jsem trochu překvapen, že tu stojím, na tváři mám ale velký úsměv. Před zítřejším závodem mám ale respekt.“

Hülkenberg, který naposledy ve F1 závodil vloni, přiznává, že závod pro něj bude představovat test jeho fyzické kondice.

„Rozhodně to bude bolestivější, když nemám z minulého týdne žádné zkušenosti, neprošel jsem si startem a dalšími věcmi, protože v tomto autě jsem stále nováček. Pokusím se rychle učit a udržet auto na pozicích, na kterých si zaslouží být.“

Stroll ve třetí řadě

Hülkenberg přitom poprvé porazil druhého pilota týmu Lance Strolla. Kanaďan obsadil šesté místo a do závodu vyrazí ze třetí řady.

„Dnes jsem to neposkládal dohromady. Během kvalifikace jsme pracovali na některých věcech a nedokázal jsem najít správné vyvážení. Zadní část auta byla lehce nestabilní,“ řekl Stroll.

„Rozdíly jsou malé a je škoda, že jsem nebyl výš na roštu, ale je to dobrá startovní pozice. Víme, že jsou oblasti, ve kterých se můžeme zlepšit, Nico ale ukázal, kolik rychlosti auto má, což je pozitivní. Strategie by mohla v zítřejším závodě hrát klíčovou roli,“ dodal Kanaďan.

Další článek: Kvalifikaci na GP 70. výročí vyhrál Bottas. Hülkenberg třetí

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)