Hülkenberg by mohl jet v Le Mans i příští rok

Pro Nica Hülkenberga by se příští rok nemuselo moc věcí změnit. Force India ho potvrdila dokonce pro další dvě sezóny a Porsche má zájem o jeho služby v Le Mans.
Hülkenberg by mohl jet v Le Mans i příští rok

Série vytrvalostních závodů (WEC) pokračovala minulý víkend na Nürburgringu. Vítěz Le Mans sice byl na okruhu, ale ne ve voze. Tři vozy totiž Porsche nasadilo jen do legendární čtyřiadvacetihodinovky, ve zbývajících závodech jezdí vozy dva.

Šéf LMP1 Porsche Andreas Seidl ale potvrdil, že by Hülkenberga rád viděl ve voze i příští rok. „V ideálním případě budeme mít stejné tři kluky (Hülkenberg, Tandy, Bamber) zpět ve třetím autě, ale nejdříve musíme počkat a uvidíme, jaká bude Nicova situace ve formuli 1,“ řekl pro Autosport.

Jaká je situace, to už nyní víme a lze očekávat, že když Force India Hülkenbergovi Le Mans nezakázala letos, neudělá to ani příští rok. Závod by se měl jet v přestávce mezi Kanadou a Velkou Británií.

„Určitě se chci vrátit,“ potvrdil i Hülkenberg. 

Force India si pojistila Hülkenberga. Zůstává další dva roky

Force India si pojistila Hülkenberga. Zůstává další dva roky

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Sainz doufá, že v Monze konečně dojede do cíle

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.