Hülkenberg by mohl jet v Le Mans i příští rok

Pro Nica Hülkenberga by se příští rok nemuselo moc věcí změnit. Force India ho potvrdila dokonce pro další dvě sezóny a Porsche má zájem o jeho služby v Le Mans.
Hülkenberg by mohl jet v Le Mans i příští rok

Série vytrvalostních závodů (WEC) pokračovala minulý víkend na Nürburgringu. Vítěz Le Mans sice byl na okruhu, ale ne ve voze. Tři vozy totiž Porsche nasadilo jen do legendární čtyřiadvacetihodinovky, ve zbývajících závodech jezdí vozy dva.

Šéf LMP1 Porsche Andreas Seidl ale potvrdil, že by Hülkenberga rád viděl ve voze i příští rok. „V ideálním případě budeme mít stejné tři kluky (Hülkenberg, Tandy, Bamber) zpět ve třetím autě, ale nejdříve musíme počkat a uvidíme, jaká bude Nicova situace ve formuli 1,“ řekl pro Autosport.

Jaká je situace, to už nyní víme a lze očekávat, že když Force India Hülkenbergovi Le Mans nezakázala letos, neudělá to ani příští rok. Závod by se měl jet v přestávce mezi Kanadou a Velkou Británií.

„Určitě se chci vrátit,“ potvrdil i Hülkenberg. 

Force India si pojistila Hülkenberga. Zůstává další dva roky

Force India si pojistila Hülkenberga. Zůstává další dva roky

Foto: Getty Images / Lars Baron

Váš názor Další článek: Sainz doufá, že v Monze konečně dojede do cíle
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
22:47 | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00