Hülkenberg by mohl být rezervním jezdcem Astonu i Mercedesu

Nico Hülkenberg by mohl být letos rezervním jezdcem Astonu Martin i Mercedesu.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Hülkenberg by mohl být rezervním jezdcem Astonu i Mercedesu | Foto: Getty Images / Peter Fox

Loňská sezóna ukázala, že rezervní jezdec není jen platící figura stojící v garáži. Kvůli Covidu-19 museli být nahrazeni oba jezdci Racing Pointu i Lewis Hamilton. V případě prvního týmu nastoupil za oba jezdce Nico Hülkenberg a nevedl si vůbec špatně.

Podle Autosportu bude Němec v pohotovosti pro tým ze Silverstonu i po změně jeho názvu. Půjčit by si ho ale měl také Mercedes.

Úřadující šampioni na začátku tohoto týdne oznámili, že roli rezervních jezdců budou plnit Stoffel Vandoorne a Nyck de Vries. Oba ale jezdí za Mercedes ve formuli E a oba šampionáty budou párkrát termínově kolidovat. Při těchto velkých cenách by měl být v pohotovosti Hülkenberg.  

Konkrétně jde o Velkou cenu Španělska 9. května (koliduje se závodem formule E v Monaku), Velkou cenu Monaka 23. května (závod formule E v Marrákeši) a závodu v Baku 6. června, kde je kolize se závodem v Santiagu. Kvůli cestovním restrikcím a karanténám může jít také o Kanadu.

„Všichni víme, čeho je schopen,“ řekl o Hülkenbergovi Toto Wolff pro Sky Germany. „Je jedním z nejlepších jezdců, kteří nedostali šanci jet za špičkový tým. Mít takový zdroj v týmu je samozřejmě zajímavé. Jsme tomu samozřejmě otevřeni.“

Na dotaz, kdy by mohlo být rozhodnuto o tom, že by Hülkenberg mohl potenciálně získat roli u týmu, Wolff odpověděl: „Otázkou není, kdy bude rozhodnutí učiněno, ale kdy bude oznámeno.“

Další článek: Pirelli zůstane dodavatelem pneumatik ve F1 minimálně do roku 2024

9:34 | Formule 1 uveřejnila onboard kolo z okruhu v Miami, kde se má jet už příští rok. odkaz
22. dubna | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen