Hülkenberg by mohl být rezervním jezdcem Astonu i Mercedesu

Nico Hülkenberg by mohl být letos rezervním jezdcem Astonu Martin i Mercedesu.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Hülkenberg by mohl být rezervním jezdcem Astonu i Mercedesu | Foto: Getty Images / Peter Fox

Loňská sezóna ukázala, že rezervní jezdec není jen platící figura stojící v garáži. Kvůli Covidu-19 museli být nahrazeni oba jezdci Racing Pointu i Lewis Hamilton. V případě prvního týmu nastoupil za oba jezdce Nico Hülkenberg a nevedl si vůbec špatně.

Podle Autosportu bude Němec v pohotovosti pro tým ze Silverstonu i po změně jeho názvu. Půjčit by si ho ale měl také Mercedes.

Úřadující šampioni na začátku tohoto týdne oznámili, že roli rezervních jezdců budou plnit Stoffel Vandoorne a Nyck de Vries. Oba ale jezdí za Mercedes ve formuli E a oba šampionáty budou párkrát termínově kolidovat. Při těchto velkých cenách by měl být v pohotovosti Hülkenberg.  

Konkrétně jde o Velkou cenu Španělska 9. května (koliduje se závodem formule E v Monaku), Velkou cenu Monaka 23. května (závod formule E v Marrákeši) a závodu v Baku 6. června, kde je kolize se závodem v Santiagu. Kvůli cestovním restrikcím a karanténám může jít také o Kanadu.

„Všichni víme, čeho je schopen,“ řekl o Hülkenbergovi Toto Wolff pro Sky Germany. „Je jedním z nejlepších jezdců, kteří nedostali šanci jet za špičkový tým. Mít takový zdroj v týmu je samozřejmě zajímavé. Jsme tomu samozřejmě otevřeni.“

Na dotaz, kdy by mohlo být rozhodnuto o tom, že by Hülkenberg mohl potenciálně získat roli u týmu, Wolff odpověděl: „Otázkou není, kdy bude rozhodnutí učiněno, ale kdy bude oznámeno.“

Další článek: Pirelli zůstane dodavatelem pneumatik ve F1 minimálně do roku 2024

23. července | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...
20. července | V Silverstonu pokračují letošní testy 18palcových pneumatik. Nastoupí Red Bull (jen dnes) s Albonem. Dále Aston Martin a Haas (dnes a zítra a nasadí závodní jezdce).
19. července | Testovací jezdec Ferrari Callum Ilott se zúčastní Le Mans. Pojede za tým Iron Lynx s vozem Ferrari.
18. července | Verstappen byl propuštěn z nemocnice.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00