Hülkenberg bodoval šestým místem, Sainz Jr. v Mexiku nedojel

Tovární tým Renault si z Velké ceny Mexika odváží do Poháru konstruktérů formule 1 body za šesté místo Nika Hülkenberga, jeho týmový kolega Carlos Sainz Jr. závod nedokončil.
Hülkenberg bodoval šestým místem, Sainz Jr. v Mexiku nedojel

Hülkenberg šestým místem zopakoval svůj výsledek ze závodu v Austinu.

„Měli jsme dva velmi dobré víkendy, ve kterých jsme získali spoustu bodů. Z mého pohledu to byl velmi poklidný, i když trochu osamocený závod, abychom mohli jet strategii jen jedné zastávky,“ řekl Hülkenberg.

„V průběhu závodu jsme se museli starat o vůz a pneumatiky, celý tým odvedl během víkendu dobrou práci. Je škoda, že jsme ztratili Carlose, jinak bychom mohli znovu dojet na šestém a sedmém místě a získat pro tým další porci bodů,“ dodal Němec, který si upevnil svou sedmou pozici v průběžném pořadí mezi jezdci.

Sainze Jr. vyřadila technika

Sainzův dobře rozjetý závod v 29. kole ukončil technický problém na jeho voze.

„Dnes to byla velká škoda. S přehledem jsme vévodili středu pole a bojovali jsme o dobré body, pak se vůz bez varování vypnul,“ popsal Sainz Jr. svůj konec.

„Po tak dobrém startu v prvním kole je to velmi frustrující, ale to je závodění. V této sezóně jsme neměli příliš mnoho problémů se spolehlivostí, ale když jsem je měl, tak to bylo ve chvíli, kdy jsem vedl střed pole, takže je smůla a náhoda, že se to stalo dnes znovu,“ dodal Španěl.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Diskuze (7) Další článek: Galerie: GP Mexika 2018 – vítězství Verstappena, titul pro Hamiltona
17:54 | Tým Scuderia Praha vyhrál závod ve Spa...
19. dubna | Jenson Button se nezúčastní posledních dvou závodů WEC a to včetně Le Mans. Nahradí ho Vandoorne. Důvody? Rodinné (chce trávit více času se snoubenkou) a výkonnostní, kdy SMP Racing nestačí na toyoty.
18. dubna | Max Verstappen věří, že v polovině sezóny bude moci Red Bull vyhrávat závody.
17. dubna | Ferrari doufá, že Alfa Romeo nasadí co nejdříve novou řídicí elektroniku pohonné jednotky. Tým ji nestihl integrovat do vozu a Giovinazzi pak měl v kvalifikaci stejný problém jako Leclerc v Bahrajnu.