Hülkenberg bodoval šestým místem, Sainz Jr. v Mexiku nedojel

Tovární tým Renault si z Velké ceny Mexika odváží do Poháru konstruktérů formule 1 body za šesté místo Nika Hülkenberga, jeho týmový kolega Carlos Sainz Jr. závod nedokončil.
Hülkenberg bodoval šestým místem, Sainz Jr. v Mexiku nedojel

Hülkenberg šestým místem zopakoval svůj výsledek ze závodu v Austinu.

„Měli jsme dva velmi dobré víkendy, ve kterých jsme získali spoustu bodů. Z mého pohledu to byl velmi poklidný, i když trochu osamocený závod, abychom mohli jet strategii jen jedné zastávky,“ řekl Hülkenberg.

„V průběhu závodu jsme se museli starat o vůz a pneumatiky, celý tým odvedl během víkendu dobrou práci. Je škoda, že jsme ztratili Carlose, jinak bychom mohli znovu dojet na šestém a sedmém místě a získat pro tým další porci bodů,“ dodal Němec, který si upevnil svou sedmou pozici v průběžném pořadí mezi jezdci.

Sainze Jr. vyřadila technika

Sainzův dobře rozjetý závod v 29. kole ukončil technický problém na jeho voze.

„Dnes to byla velká škoda. S přehledem jsme vévodili středu pole a bojovali jsme o dobré body, pak se vůz bez varování vypnul,“ popsal Sainz Jr. svůj konec.

„Po tak dobrém startu v prvním kole je to velmi frustrující, ale to je závodění. V této sezóně jsme neměli příliš mnoho problémů se spolehlivostí, ale když jsem je měl, tak to bylo ve chvíli, kdy jsem vedl střed pole, takže je smůla a náhoda, že se to stalo dnes znovu,“ dodal Španěl.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Galerie: GP Mexika 2018 – vítězství Verstappena, titul pro Hamiltona

10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10