Hülkenberg bere vinu za kolizi v první zatáčce GP Belgie na sebe

Pilot Renaultu Nico Hülkenberg přiznal vinu za kolizi v první zatáčce Velké ceny Belgie vozů formule 1, po které ze závodu muselo odstoupit pět pilotů.
Hülkenberg bere vinu za kolizi v první zatáčce GP Belgie na sebe

Němec řekl, že „špatně odhadl“ brzdný bod v nájezdu do první zatáčky a při jízdě za dalšími vozy ztratil přítlak. Dodal také, že na voze nebyl žádný problém, který by nehodu způsobil.

„Je neuvěřitelné, jak citlivé jsou tyto vozy z pohledu aerodynamiky. Když máte před sebou pár vozů, které se před vámi naskládají, tak ztratíte spoustu přilnavosti,“ řekl Hülkenberg.

Alonso nechápe Hülkenbergovu chybu na startu GP Belgie

Alonso nechápe Hülkenbergovu chybu na startu GP Belgie

„Když jsem šlápl na brzdu, tak jsem okamžitě zablokoval přední kola a jel najel do Fernanda (Alonsa). Zřejmě jsem to trochu neodhadl, šel jsem trochu pozdě na brzdy a byl až příliš odhodlaný. Je to samozřejmě frustrující. Pro něj, také pro Charlese (Leclerca) a i pro mě.“

Leclerc: Svatozář mi zřejmě pomohla

O velkém štěstí může hovořit pilot Sauberu Charles Leclerc, kterému přes jeho vůz přeletěl Alonsův mclaren. Dotkl se přitom také jeho systému ochrany hlavy, tzv. svatozáře. Při svém přeletu Alonso zároveň poškodil zadní křídlo Daniela Ricciarda, který následně narazil do Kimiho Räikkönena. Oba piloti sice v závodě pokračovali, ale nakonec i oni odstoupili.

„Svatozář mi dnes rozhodně pomohla. Ale je to velká smůla. Myslím, že v dnešním závodě byl velký potenciál a je škoda skončit v závodě už v první zatáčce,“ řekl Leclerc.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Galerie: Spektakulární nehoda ze startu GP Belgie 2018

11:41 | Bývalý poradce Ricciarda od něj chce 10 milionů liber jako podíl ze mzdy a dalších smluvních prvků. Australan se bude u soudu bránit. odkaz
20. července | Závod W Series v Assenu vyhrála Emma Kimiläinen.
18. července | Haas se nám přejmenuje na Lighting Volt Haas F1 Team.... Lighting Volt je nový název Rich Energy.
18. července | Austrálie prodloužila smlouvu s F1 do roku 2025 (původní smlouva končila v roce 2023).

GP Německa 2019

Pátek 26. července 2019
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 27. července 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 28. července 2019
Závod 15.10