Hülkenberg bere vinu za kolizi v první zatáčce GP Belgie na sebe

Pilot Renaultu Nico Hülkenberg přiznal vinu za kolizi v první zatáčce Velké ceny Belgie vozů formule 1, po které ze závodu muselo odstoupit pět pilotů.
Hülkenberg bere vinu za kolizi v první zatáčce GP Belgie na sebe

Němec řekl, že „špatně odhadl“ brzdný bod v nájezdu do první zatáčky a při jízdě za dalšími vozy ztratil přítlak. Dodal také, že na voze nebyl žádný problém, který by nehodu způsobil.

„Je neuvěřitelné, jak citlivé jsou tyto vozy z pohledu aerodynamiky. Když máte před sebou pár vozů, které se před vámi naskládají, tak ztratíte spoustu přilnavosti,“ řekl Hülkenberg.

Alonso nechápe Hülkenbergovu chybu na startu GP Belgie

Alonso nechápe Hülkenbergovu chybu na startu GP Belgie

„Když jsem šlápl na brzdu, tak jsem okamžitě zablokoval přední kola a jel najel do Fernanda (Alonsa). Zřejmě jsem to trochu neodhadl, šel jsem trochu pozdě na brzdy a byl až příliš odhodlaný. Je to samozřejmě frustrující. Pro něj, také pro Charlese (Leclerca) a i pro mě.“

Leclerc: Svatozář mi zřejmě pomohla

O velkém štěstí může hovořit pilot Sauberu Charles Leclerc, kterému přes jeho vůz přeletěl Alonsův mclaren. Dotkl se přitom také jeho systému ochrany hlavy, tzv. svatozáře. Při svém přeletu Alonso zároveň poškodil zadní křídlo Daniela Ricciarda, který následně narazil do Kimiho Räikkönena. Oba piloti sice v závodě pokračovali, ale nakonec i oni odstoupili.

„Svatozář mi dnes rozhodně pomohla. Ale je to velká smůla. Myslím, že v dnešním závodě byl velký potenciál a je škoda skončit v závodě už v první zatáčce,“ řekl Leclerc.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Galerie: Spektakulární nehoda ze startu GP Belgie 2018

11:48 | Kubica dnes v Jerezu testuje vůz DTM od BMW.
10. prosince | Pirelli už nominovalo pneumatiky pro Austrálii, Bahrajn, Vietnam a Čínu: ve všech případech C2, C3, C4