Hülkenberg bere vinu za kolizi v první zatáčce GP Belgie na sebe

Pilot Renaultu Nico Hülkenberg přiznal vinu za kolizi v první zatáčce Velké ceny Belgie vozů formule 1, po které ze závodu muselo odstoupit pět pilotů.
Hülkenberg bere vinu za kolizi v první zatáčce GP Belgie na sebe

Němec řekl, že „špatně odhadl“ brzdný bod v nájezdu do první zatáčky a při jízdě za dalšími vozy ztratil přítlak. Dodal také, že na voze nebyl žádný problém, který by nehodu způsobil.

„Je neuvěřitelné, jak citlivé jsou tyto vozy z pohledu aerodynamiky. Když máte před sebou pár vozů, které se před vámi naskládají, tak ztratíte spoustu přilnavosti,“ řekl Hülkenberg.

Alonso nechápe Hülkenbergovu chybu na startu GP Belgie

Alonso nechápe Hülkenbergovu chybu na startu GP Belgie

„Když jsem šlápl na brzdu, tak jsem okamžitě zablokoval přední kola a jel najel do Fernanda (Alonsa). Zřejmě jsem to trochu neodhadl, šel jsem trochu pozdě na brzdy a byl až příliš odhodlaný. Je to samozřejmě frustrující. Pro něj, také pro Charlese (Leclerca) a i pro mě.“

Leclerc: Svatozář mi zřejmě pomohla

O velkém štěstí může hovořit pilot Sauberu Charles Leclerc, kterému přes jeho vůz přeletěl Alonsův mclaren. Dotkl se přitom také jeho systému ochrany hlavy, tzv. svatozáře. Při svém přeletu Alonso zároveň poškodil zadní křídlo Daniela Ricciarda, který následně narazil do Kimiho Räikkönena. Oba piloti sice v závodě pokračovali, ale nakonec i oni odstoupili.

„Svatozář mi dnes rozhodně pomohla. Ale je to velká smůla. Myslím, že v dnešním závodě byl velký potenciál a je škoda skončit v závodě už v první zatáčce,“ řekl Leclerc.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Galerie: Spektakulární nehoda ze startu GP Belgie 2018

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00