HRT vzalo do svého programu pro mladé jezdce Číňana Ma Qing Hua

Do vozu formule 1 by se brzy mohl opět posadit čínský pilot. Pokud Ma Qing Hua přesvědčí o svých kvalitách tým HRT, dostane příležitost.
HRT vzalo do svého programu pro mladé jezdce Číňana Ma Qing Hua

HRT oznámilo, že se Ma Qing Hua stal součástí programu pro mladé jezdce. Čekají ho jízdy v různých vozech a testy v simulátoru. Pokud bude mít dobré výsledky, mohl by se letos svézt ve formuli 1 v rámci testu mladých talentů.

"Řídit vůz formule 1 bude nejneuvěřitelnější zážitek a budu tvrdě pracovat na tom, abych si to zasloužil," řekl čínský závodník. "Jsem velmi poctěn, že jsem se stal součástí programu HRT pro mladé jezdce, protože mi to díky práci a úsilí umožní stát se prvním čínským jezdcem formule 1."

Čtyřiadvacetiletý Ma Qing Hua postoupil do formule 1 přes motokáry, asijskou sérii Renault, A1GP, formuli Renault, španělskou a britskou formuli 3, formuli Superleague a čínský šampionát cestovních vozů.

Prorazit do královny motorsportu se už pokoušeli Číňané Čeng Kongfu, který si vyzkoušel monopost McLarenu, a Ho Pin Tung, jenž byl záložníkem Renaultu. Do závodní sedačky se ale nikdo z nejlidnatější země světa zatím neprosadil.

Další článek: Hill: Situace v Bahrajnu není dobrá, měli bychom přehodnotit svůj postoj

11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna
25. února | Vůz Astonu Martin ponese označení AMR21.
25. února | Haas bude mít prezentaci 4. března v 9:00. Není jasné, zda uvidíme nové auto, tým píše o novém zbarvení.
24. února | Ferrari dnes potvrdilo, že se vrací do nejvyšší třídy v Le Mans! V roce 2023 vstoupí do WEC se svým hypercarem.