HRT vyjede s novým vozem při nejlepším až v neděli

Navzdory všem plánům se týmu HRT letošní zimní přípravy vydařily ještě hůř než ty loňské. Nové auto se testů možná vůbec nezúčastní.
HRT vyjede s novým vozem při nejlepším až v neděli

HRT mělo doposud vždy potíže s výrobou nových aut a jinak tomu není ani letos. Monopost F112 napoprvé neprošel nárazovými testy, úspěšný byl až na druhý pokus minulý víkend.

To ale evidentně nebylo hlavní brzdou jeho nasazení, protože španělský tým říká, že ho nestíhá sestavit včas pro testy, které začínají dnes v Barceloně. "Náš cíl ve skutečnosti je nasadit ho v neděli (poslední den testů)," prozradil Pedro de la Rosa. "Jsme ve fázi stavby vozu. Pokud se nám to podaří v neděli, fajn. Pokud ne, můžeme si udělat nový test v pondělí."

FIA varovala týmy, že od pondělí nebude možné testovat, zakazují to sportovní pravidla. HRT však doufá, že by si mohlo uspořádat tak zvaný filmový den.

Důležitou informací je, že F112 může jezdit se systémem na rekuperaci kinetické energie, ale tým ho v začátku sezóny nepoužije. KERS chce nejdřív vyzkoušet v květnových testech v Mugellu. V GP Austrálie tak budou HRT a Marussia jediné dva týmy bez tohoto systému. Ovšem ruský tým s jeho nasazením nepočítá ani v průběhu roku.

Další článek: Tweetovat během závodu zpoza volantu se může

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.