HRT vyjede s novým vozem při nejlepším až v neděli

Navzdory všem plánům se týmu HRT letošní zimní přípravy vydařily ještě hůř než ty loňské. Nové auto se testů možná vůbec nezúčastní.
HRT vyjede s novým vozem při nejlepším až v neděli

HRT mělo doposud vždy potíže s výrobou nových aut a jinak tomu není ani letos. Monopost F112 napoprvé neprošel nárazovými testy, úspěšný byl až na druhý pokus minulý víkend.

To ale evidentně nebylo hlavní brzdou jeho nasazení, protože španělský tým říká, že ho nestíhá sestavit včas pro testy, které začínají dnes v Barceloně. "Náš cíl ve skutečnosti je nasadit ho v neděli (poslední den testů)," prozradil Pedro de la Rosa. "Jsme ve fázi stavby vozu. Pokud se nám to podaří v neděli, fajn. Pokud ne, můžeme si udělat nový test v pondělí."

FIA varovala týmy, že od pondělí nebude možné testovat, zakazují to sportovní pravidla. HRT však doufá, že by si mohlo uspořádat tak zvaný filmový den.

Důležitou informací je, že F112 může jezdit se systémem na rekuperaci kinetické energie, ale tým ho v začátku sezóny nepoužije. KERS chce nejdřív vyzkoušet v květnových testech v Mugellu. V GP Austrálie tak budou HRT a Marussia jediné dva týmy bez tohoto systému. Ovšem ruský tým s jeho nasazením nepočítá ani v průběhu roku.

Další článek: Tweetovat během závodu zpoza volantu se může

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
8. května | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00