HRT v sezoně 2012 KERS zřejmě nenasadí

Španělé se nyní chtějí soustředit hlavně na to, aby neměli problémy s kvalifikačním limitem a mohli pravidelně nastupovat do závodů.
HRT v sezoně 2012 KERS zřejmě nenasadí

Původně se ovšem počítalo, že v průběhu sezony se bude systém na rekuperaci kinetické energie ve vozech F112 používat. Monopost je designován tak, aby se do něho KERS vešel. 

"Máme auto, které teprve poznáváme. Sice je navrženo tak, aby do něj KERS šel implementovat, ale v dohledné době to neuděláme. Vlastně si ani nemyslíme, že ho letos vůbec použijeme. Z tohoto pohledu tedy nejsme v ideální situaci. Velkou cenu pro nás mají privátní testy v Mugellu, které se budou konat hned po závodu v Bahrajnu," řekl  Luis-Pérez Sala, současný šéf týmu, deníku El Confidencial.

Španělská stáj v současnosti dokončuje přesun svého sídla do Madridu. Bylo domluveno, že bude využívat několik budov v komplexu Caja Mágica, který je známý zejména pořádáním mezinárodních tenisových turnajů. Celková výměra sídla by měla činit 11 000 metrů čtverečních.

"Po Bahrajnu přesuneme naše vozy právě sem a od Velké ceny Španělska bychom měli fungovat efektivněji. V Číně a Bahrajnu se zaměříme na vylepšování auta a organizace týmu. Bude to ale dlouhý proces, který potrvá po celý rok. Zatímco já sedím v Madridu, někteří lidé z týmu jsou ještě ve Valencii, jiní i v Německu a Anglii. Vozy jsou nyní na cestě do Číny, kde se mimo výkonnosti musíme zaměřit taktéž na spolehlivost," dodal dvaapadesátiletý Španěl, jenž má zkušenosti se závoděním v týmu Minardi. 

Sezonu 2012 vzhledem ke značným restrukturalizačním změnám tým považuje prakticky za svou debutovou. Kritika, jakou vůči němu často vznášel Bernie Ecclestone, prý ale poněkud utichla. Je to zřejmě způsobeno také tím, že HRT nyní vyjednává o nové Concordské dohodě.

Další článek: Hlava a Alonso, to jsou Massovy problémy, míní Barrichello