HRT ukázalo monopost F112

Nový vůz španělské stáje HRT se dnes poprvé ukázal na okruhu v Barceloně. První skutečnou zkouškou projde až v Melbourne.
HRT ukázalo monopost F112

Stejně jako konkurenční Marussia mělo HRT problémy s nárazovými testy FIA, ale nakonec jimi prošlo minulý týden. Nestihlo však svůj vůz dokončit včas pro společné oficiální testy v Barceloně, takže F112 mohlo vyjet až dnes.

Běžné testy jsou ale už zakázané, takže Španělé jezdí pod záštitou filmového dne na předváděcích pneumatikách. F112 je poháněno motorem Cosworth, který spolupracuje s převodovkou od Williamsu.

HRT si auto postavilo samo, což byl nelehký úkol, protože při stěhování stáje z Německa do Španělska odešlo mnoho zaměstnanců. Pro tým je to nový začátek. Na trati budou jeho barvy hájit Pedro de la Rosa a Narajn Kartykejan.

FOTOGALERIE

Další článek: Horner: Letošní zimní přípravy jsou z pohledu Red Bullu srovnatelné s loňskými

23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.
11. června | Otec Antonia Giovinazziho Vito řekl pro La Gazzetta dello Sport, že jeho syn v minulosti dostal nabídku od Mercedesu. Měl se stát třetím jezdcem Mercedesu ve F1 a jezdit v DTM. „Ale má rudé srdce a udělal volbu, kterou považoval za správnou.“