HRT své vozy povolalo do boxů kvůli obavám o bezpečnost

Cíl tak neviděl ani Liuzzi, ani Kartykejan. Grand Prix Malajsie je na techniku velmi náročná, a tak není příliš divu, že z pilotů HRT, Virginu a Lotusu viděli cíl pouze dva.
HRT své vozy povolalo do boxů kvůli obavám o bezpečnost

Lotus

Grand Prix Malajsie je pro Lotus domácím závodem. Proto zde má motivaci o to větší. Výsledek závodu ovšem vedení týmu potěšil. Heikki Kovalainen dojel na patnáctém místě. "Myslím, že můžeme klidně prohlásit, že jsme dnes opravdu závodili! Heikki odjel fantastický závod a je vzrušující, že v posledních kolech tlačil na Toro Rosso. Být závod o něco delší, možná by je i předjel," řekl hrdý šéf týmu Tony Fernandes. "Vyvážení vozu bylo dobré na obou směsích pneumatik. Strategie nám také vyšla, do boxů jsme zajeli včas a vyhli se jakýmkoliv problémům," přitakával Kovalainen. Jarno Trulli měl smůlu, ze závodu byl nucen odstoupit kvůli technickým problémům. "Můj závod bohužel předčasně ukončily potíže se spojkou. Je to vážně škoda, protože v naší domácí velké ceně jsme vypadali dobře," litoval Trulli.

Virgin

Ani týmu Marussia Virgin se nepodařilo dostat oba vozy do cíle. Lépe dopadl Timo Glock, který byl nakonec klasifikován jako šestnáctý. "Kromě kroků, které musíme podniknout ve výkonnosti vozu samotného, vše šlape tak, jak má. Těšíme proto, jaké zlepšení nám přinesou technické novinky, které na vůz nasadíme v době, kdy se vrátíme z Číny do Evropy," řekl Glock, jehož hlavním soupeřem byl v závodě Jarno Trulli. Jerome d'Ambrosio svůj druhý závod ve formuli 1 nedokončil. Se svým výkonem je ale spokojen. "Hlavně ve druhém a třetím stintu jsem si držel dobrou rychlost, s tím jsem spokojen. Je to ale pořád začátek a musím pokračovat ve zlepšování se. Udělal jsem krok správným směrem, což je fajn," řekl Belgičan.

HRT

Hispanii se včera podařil velký počin, dostala oba své vozy do závodu. Cíle v něm byly zřejmé - dojet do cíle. To se nakonec nepodařilo. "Pochopitelně bych byl radši, kdybychom závod dokončili a najeli více kilometrů. To se nepovedlo. Měli jsme problémy s přehříváním vody v chladícím zařízení, a tak jsme se rozhodli odstoupit, abychom nepoškodili motor," řekl Kartykejan. Liuzzi vydržel na trati až do šestačtyřicátého kola. "Je škoda, že nám do cíle scházelo tak málo. Naším cílem bylo vidět šachovnicovou vlajku. Měli jsme jisté potíže se zadním křídlem, které nás donutily v závodě skončit. Je to škoda, protože se nám start povedl a dokázal jsem předjet několik soupeřů," řekl smutný Liuzzi.

Další článek: GP Malajsie 2011 - neděle

18:02 | Kdo bude ve vedení po prvním kole?
17:13 | Ricciardo dostal napomenutí za zdržení Strolla v Q1.
15:29 | Víkend Lewise Hamiltona: Sražený mechanik v tréninku, kontakt se zdí a poškozené přední křídlo v kvalifikaci, hodiny v rychlém kole (možná poškozené zadní křídlo).
13:35 | V Soči přestalo pršet a objevilo se dokonce sluníčko. Start kvalifikace snad ve 14:00 dle plánu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00