HRT stále touží po desátém místě v Poháru konstruktérů

Trojice loňských nováčků zatím čeká na své první body. Přestože byl tým Hispania pokládán za největšího outsidera, dává si za cíl porazit Virgin i Lotus.
HRT stále touží po desátém místě v Poháru konstruktérů

Velká cena Kanady byla pro HRT zatím nejúspěšnějším závodem. Vitantonio Liuzzi byl klasifikován jako třináctý. Předchozím maximem bylo několik čtrnáctých míst v sezoně 2010. I díky tomu je v současnosti v tabulce týmů na jedenáctém místě, před stájí Marussia Virgin. Nejlepším letošním umístěním Lotusu je též třináctá pozice, té ovšem docílil dvakrát.

"Do konce sezony zbývá ještě mnoho závodů. Chceme se zlepšit a splnit náš původní cíl, jímž bylo desáté místo v Poháru konstruktérů," řekl Colin Kolles, šéf týmu. Španělský tým ovšem myslí také na budoucnost a nechce se plně podřídit souboji s Lotusem:

"V červenci začneme testovat v aerodynamickém tunelu Mercedesu a brzy začneme s přípravami na sezonu 2012."

Další článek: Nasadit Gutiérreze by bylo neuvážené, tvrdí Sauber

9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.