HRT stále jedná o technické spolupráci s Toyotou

Ačkoliv stáj HRT podepsala smlouvu na převodovky Williams, neznamená to konec rozhovorů s bývalým týmem Toyoty v Kolíně nad Rýnem. Španělé stále hledají technické partnery.
HRT stále jedná o technické spolupráci s Toyotou

Monopost HRT pro letošní sezónu postavil italský konstruktér Dallara, ale neodvedl kvalitní práci a obě strany se v polovině roku rozešly. HRT od té doby hledá partnery pro svůj vůz sezóny 2011 a jedním z nich je Toyota motorsport, která disponuje monopostem vyvinutým pro letošní sezónu.

Smlouva s Williamsem neznamená, že by se HRT vzdal spolupráce s Toyotou. "Takový závěr je předčasný," uvedl technický ředitel Toyoty Pascal Vasselon pro kanadský Auto123.com. "Jednání s Hispanií stále pokračují. Naše možnosti podpořit tým formule 1 se neomezují na jedinou věc. Jde o celek s motorem, převodovkou a šasi."

"Hispania Racing Team je od letošního roku klientem Toyoty. Mezi naše současné klienty patří několik týmů formule 1, dokonce některé velké týmy. V tuto chvíli nemůžu prozradit víc, ale s Hispanií dále jednáme. Myslím, že konkrétní věci budeme moci oznámit později."

O letošní monopost Toyoty projevilo zájem už několik týmů. Využít ho chtěl Stefan GP, jako možná záchrana mohl posloužit také USF1, ale nestalo se tak. Toyota vyvinula TF110 v průběhu minulého roku, ale pak se rozhodla z formule 1 odejít.

Diskuze (9) Další článek: Red Bull a Ferrari se před vyvrcholením sezóny popichují
18. ledna | Vůz Ferrari prošel crash testy.
16. ledna | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.