HRT se stěhuje do Valencie

Španělská stáj HRT přestěhuje většinu svého zázemí do Valencie, i když ví, že to v mnoha ohledech představuje riziko.
HRT se stěhuje do Valencie

"Stěhujeme se do Španělska," potvrdil ředitel HRT Saul Ruiz Marcos. "Víme, že z ekonomického a logistického hlediska to není nejefektivnější, ale patří to k naší identitě. Máme španělskou licenci a je to cesta, jak se přiblížit naším sponzorům, které mají španělské a latinské zaměření."

Tým v současnosti sídlí v Mnichově a nepřestěhuje se úplně celý, technická oddělení zůstanou. Pro týmy formule 1 je ovšem ideální sídlo v Anglii, protože jich tam sídlí většina, takže je relativně snadné sehnat kvalifikované zaměstnance.

"Podle mě je to pozitivní rozhodnutí," pokračoval Marcos. "Máme jeden z nejpomalejších vozů, takže se musíme snažit dělat věci jinak než ostatní týmy. Ty jsou ve stejné oblasti, mají podobné zázemí. Čas ukáže, jestli jsem se mýlil, ale myslím, že je to správná strategie, zvolit odlišný přístup než ostatní. Kdybychom patřili mezi velké týmy, neudělal bych to, ale musíme zkusit něco jiného."

Další článek: Reorganizace Ferrari ještě neskončila, říká Fry

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen