HRT se stěhuje do Valencie

Španělská stáj HRT přestěhuje většinu svého zázemí do Valencie, i když ví, že to v mnoha ohledech představuje riziko.
HRT se stěhuje do Valencie

"Stěhujeme se do Španělska," potvrdil ředitel HRT Saul Ruiz Marcos. "Víme, že z ekonomického a logistického hlediska to není nejefektivnější, ale patří to k naší identitě. Máme španělskou licenci a je to cesta, jak se přiblížit naším sponzorům, které mají španělské a latinské zaměření."

Tým v současnosti sídlí v Mnichově a nepřestěhuje se úplně celý, technická oddělení zůstanou. Pro týmy formule 1 je ovšem ideální sídlo v Anglii, protože jich tam sídlí většina, takže je relativně snadné sehnat kvalifikované zaměstnance.

"Podle mě je to pozitivní rozhodnutí," pokračoval Marcos. "Máme jeden z nejpomalejších vozů, takže se musíme snažit dělat věci jinak než ostatní týmy. Ty jsou ve stejné oblasti, mají podobné zázemí. Čas ukáže, jestli jsem se mýlil, ale myslím, že je to správná strategie, zvolit odlišný přístup než ostatní. Kdybychom patřili mezi velké týmy, neudělal bych to, ale musíme zkusit něco jiného."

Další článek: Reorganizace Ferrari ještě neskončila, říká Fry

20:34 | BBC: Hamiltona by měl nahradit Russell. Je to preferovaná volba. Tým spekulace nekomentuje.
15:58 | Stoffel Vandoorne dostal dnes v 7 ráno zprávu, že je Hamilton pozitivní a bude to za hodinu oznámeno. Míří do Bahrajnu, ale zatím neví, zda pojede. Vandoorne měl letět do Bahrajnu po testech formule E ve Valencii tak jako tak...
12:31 | Steiner také uvedl, že by se Romain Grosjean rád zúčastnil Grand Prix Abú Dhabí.
12:28 | Romain Grosjean zůstane další noc v nemocnici kvůli léčbě popálenin rukou.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10