HRT se přibližuje soupeřům

Cíle nových týmů se v Šanghaji nemění. Úspěchem pro každý tým bude, když doveze do cíle oba vozy. Pozitivně naladěni jsou u HRT, Virgin a Lotus již jsou na dohled.

V umístění nových týmů je velkých překvapení poskrovnu - jejich piloti obsadili posledních šest míst. Nejlépe z nich dopadl Timo Glock.

"Byla to dobrá kvalifkace a mám z ní radost, přestože jsem měl jen jedno čisté kolo," řekl Glock. První jízdu mu pokazil pomalu jedoucí Rubens Barrichello. Po potížích v pátečních trénincích je dnešní výsledek příjemným překvapením. Na "zbytek světa" Glock ztratil dvě vteřiny. Lucas di Grassi za svým týmovým kolegou zaostal. Napomohla tomu i jezdecká chyba, která Brazilce stála tři až čtyři desetiny.

U Lotusu z kvalifikace příliš nadšení nebyli. Dvacátý Trulli i jedenadvacátý Kovalainen měli potíže se silným větrem v určitých částech okruhu. Šéf týmu Tony Fernandes je alespoň rád, že se do Číny dostal. Jeho let byl jedním z posledních, které neměly problémy způsobené prachem z islandských sopek. Mike Gascoyne počítá, že v závodě by se týmu mělo dařit lépe, jelikož v trénincích se soustředil zejména na jízdy s velkým množstvím paliva.

Piloti HRT obsadí poslední řadu. To samo o sobě jistě není šokující informace. Je ovšem nutné sledovat ztrátu španělského týmu. Ten splňuje slib a své manko na ostatní rychle snižuje. Na di Grassiho Bruno Senna ztratil již pouze sedm desetin. Trochu starosti ovšem pilotům dělá možnost deště. Za mokra narozdíl od ostatních týmů HRT nenatestovalo ani kilometr. Colin Kolles proto nedokáže odhadnout, jak se jeho vozy za těchto podmínek mohou chovat.

Další článek: Střed pole v kvalifikaci: Kubica osmý, Sutil desátý

16:12 | Ferrari bude testovat ve Fioranu s vozem SF71H z roku 2018. Harmonogram: Pondělí: Alesi, Armstrong, Švarcman Úterý: Leclerc Středu: Sainz Čtvrtek: Sainz (dop.), Shumacher (odp.) Pátek: Schumacher (dop.), Ilott (odp.) U Leclerca se čeká na neg. test na COVID-19.
22. ledna | Ferrari má první ženu v jezdecké akademii – šestnáctiletou Mayu Weug.
22. ledna | Marcus Armstrong, kterého podporuje Ferrari, bude letos závodit ve F2 za tým DAMS.
22. ledna | Změna. Letošní sezóna WEC nezačne v Sebringu ale v Portimao. Pojede se od 2. do 4. dubna. O měsíc později se tam MOŽNÁ vydá F1.