HRT se přibližuje soupeřům

Cíle nových týmů se v Šanghaji nemění. Úspěchem pro každý tým bude, když doveze do cíle oba vozy. Pozitivně naladěni jsou u HRT, Virgin a Lotus již jsou na dohled.

V umístění nových týmů je velkých překvapení poskrovnu - jejich piloti obsadili posledních šest míst. Nejlépe z nich dopadl Timo Glock.

"Byla to dobrá kvalifkace a mám z ní radost, přestože jsem měl jen jedno čisté kolo," řekl Glock. První jízdu mu pokazil pomalu jedoucí Rubens Barrichello. Po potížích v pátečních trénincích je dnešní výsledek příjemným překvapením. Na "zbytek světa" Glock ztratil dvě vteřiny. Lucas di Grassi za svým týmovým kolegou zaostal. Napomohla tomu i jezdecká chyba, která Brazilce stála tři až čtyři desetiny.

U Lotusu z kvalifikace příliš nadšení nebyli. Dvacátý Trulli i jedenadvacátý Kovalainen měli potíže se silným větrem v určitých částech okruhu. Šéf týmu Tony Fernandes je alespoň rád, že se do Číny dostal. Jeho let byl jedním z posledních, které neměly problémy způsobené prachem z islandských sopek. Mike Gascoyne počítá, že v závodě by se týmu mělo dařit lépe, jelikož v trénincích se soustředil zejména na jízdy s velkým množstvím paliva.

Piloti HRT obsadí poslední řadu. To samo o sobě jistě není šokující informace. Je ovšem nutné sledovat ztrátu španělského týmu. Ten splňuje slib a své manko na ostatní rychle snižuje. Na di Grassiho Bruno Senna ztratil již pouze sedm desetin. Trochu starosti ovšem pilotům dělá možnost deště. Za mokra narozdíl od ostatních týmů HRT nenatestovalo ani kilometr. Colin Kolles proto nedokáže odhadnout, jak se jeho vozy za těchto podmínek mohou chovat.

Diskuze (11) Další článek: Střed pole v kvalifikaci: Kubica osmý, Sutil desátý
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00