HRT odsunulo nasazení nového vozu na třetí testy

Očekávané se stalo skutečností, tým HRT nebude moci představit své nové auto v druhých předsezónních testech, důvodem jsou selhání při nárazových testech.
HRT odsunulo nasazení nového vozu na třetí testy

Letos poprvé musí monoposty formule 1 úspěšně absolvovat všechny nárazové testy FIA už před nasazením do testů, což se HRT zatím nepodařilo. Španělský tým je ve stejné situaci jako v minulých letech a odsouvá premiéru nového auta.

HRT původně oznámilo, že auto 2012 nasadí už v Jerezu, jenomže vzhledem k rozpadu týmu, který nastal při stěhování z Německa do Španělska, bylo zřejmé, že je to nereálný cíl. Noví majitelé teprve před pár dny určili, že tým nakonec zakotví v Madridu.

Na začátku roku proto HRT oznámilo odsunutí premiéry nového vozu na druhé testy a teď nastal další odklad. V nárazových testech FIA totiž vůz prošel jen 14 ze 17 zkoušek, takže inženýři musí přepracovat některé jeho části, především nos a ochranou strukturu pro případ převrácení vozu ´na střechu´.

Současný plán HRT je nasadit nový monopost do třetích (posledních) předsezónních testů v Barceloně. Ovšem letos nebudou Španělé jedinými opozdilci, stejně je na tom totiž Marussia, která chce se svým novým strojem vyjet ve stejnou dobu.

Další článek: Technika: Alfa Romeo 158 - vůz prvního mistra světa

Témata článku: ,