HRT (ne)ukázalo monopost F112

Španělský tým HRT bez předchozího varování odhalil své letošní auto s označením F112, které ještě musí projít nárazovými testy.
HRT (ne)ukázalo monopost F112

Tým zatím ukázal jen jeden počítačový snímek vozu, který podle svého tvrzení dokončil už před časem, ale nejezdí s ním jen kvůli tomu, že neprošel nárazovými testy FIA. HRT kvůli tomu vynechalo současné testy v Barceloně a doufá, že zkouškami automobilové federace projde včas před závěrečnými testy, které se uskuteční příští týden.

Pokud F112 vyjede ve stejné podobě jako na počítačovém obrázku, bude po McLarenu MP4-27 teprve druhým letošním vozem s nízkým nosem bez schodu. Žádné další prvky vozu nepřekvapí a v ostatních oblastech, jako jsou bočnice či záď, má vůz podobná řešení jako konkurence.

Pod krytem motoru, který má HRT zřejmě v plánu i letos osadit ploutví, se stejně jako v minulosti skrývá osmiválec od Cosworthu. Převodovku mají Španělé od Williamsu.

Aktualizace
HRT později přiznalo, že na stránku představení svého letošního vozu na svém webu nedalo obrázek skutečného F112, takže se prezentace odkládá.

Další článek: Představení a první kilometry Mercedesu W03