HRT nestihlo připravit svůj vůz, v Barceloně testovat nebude

Španělská stáj HRT dnes odpoledne oznámila, že svůj nový vůz F112 nestihne dovézt na zítřejší poslední den předsezonních testů. Před GP Austrálie by ale HRT chtělo na trať ještě vyjet.
HRT nestihlo připravit svůj vůz, v Barceloně testovat nebude

Problémy pro HRT nastaly už při prvních nárazových testech, kterými tým neprošel. Před týdnem se konal druhý pokus, jenž už sice úspěšný byl, ale problémy stáje moc nevyřešil.

V továrně se dosud snažili pilně pracovat na posledních úpravách nového monopostu a všichni doufali, že si jezdci v Barceloně vyzkouší F112 alespoň během neděle, tedy posledního dne letošních zimních testů. To se ale nestane.

Vedení stáje proto doufá, že si nový vůz bude moci soukromě otestovat na katalánském okruhu alespoň v pondělí, a to v rámci tzv. filmového dne.

Sportovní regule sice takovou možnost týmům dávají, ale zároveň jim přikazují k jízdě použít speciální směsi pneumatik. Specifikace pro rok 2012 si tedy HRT stejně vyzkouší až v Austrálii.

Další článek: Jsme na tom dobře, musíme ale dále tvrdě pracovat, říká Pat Fry

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.