HRT: Nebýt nezkušených pilotů, mohli jsme být nejlepší z nováčků

Šéf HRT Colin Kolles je přesvědčený, že srovnání jeho týmu s ostatními nováčky vychází dobře. Se zkušenějšími jezdci mohly být výsledky lepší.
HRT: Nebýt nezkušených pilotů, mohli jsme být nejlepší z nováčků

"Byl to těžký rok, ale byli jsme nejspolehlivější nový tým," uvedl Kolles. "Myslím, že jediný důvod, proč jsme neskončili desátí, je, že týmy Lotus a Virgin měli zkušenější jezdce. V testech jsme podle mě předvedli dobré výkony ve srovnání s ostatními novými stájemi."

HRT v letošní sezóně posadil do svých vozů Bruna Senna, Karuna Čandhoka, Sakona Jamamota a Christiana Kliena. Jediný, kdo měl předchozí zkušenosti z Grand Prix, byl Klien, ten ale odjel letos jen tři závody. Lotus měl zkušeného Trulliho a Kovalainena, zatímco do Virginu přinesl zkušenosti Timo Glock.

HRT chce příští rok dosáhnout pokroku, pomoci mu má spolupráce s Williamsem, od něhož bude nakupovat převodovky. Dobré úrovně spolehlivosti dosáhla španělská stáj letos, příští rok je tedy na řadě výkonnost.

"Pracujeme na tom, abychom měli příští rok lepší technický komplet," řekl Kolles. "Z mého pohledu nebyla uplynulá sezóna tak dobrá, jak bychom v oblasti výkonnosti chtěli, a to se musí zlepšit. Samozřejmě to záleží na mnoha faktorech, ale pracujeme na splnění svých cílů."

Kdo bude příští rok pro HRT závodit, Kolles ani nenaznačil.

Diskuze (48) Další článek: Alonso se zařadil mezi jezdce, kteří budou hubnout kvůli KERS
16. ledna | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.
15. ledna | Ferrari by mělo mít 17. února (den před testy) v Barceloně filmovací den.