HRT: Nebýt nezkušených pilotů, mohli jsme být nejlepší z nováčků

Šéf HRT Colin Kolles je přesvědčený, že srovnání jeho týmu s ostatními nováčky vychází dobře. Se zkušenějšími jezdci mohly být výsledky lepší.
HRT: Nebýt nezkušených pilotů, mohli jsme být nejlepší z nováčků

"Byl to těžký rok, ale byli jsme nejspolehlivější nový tým," uvedl Kolles. "Myslím, že jediný důvod, proč jsme neskončili desátí, je, že týmy Lotus a Virgin měli zkušenější jezdce. V testech jsme podle mě předvedli dobré výkony ve srovnání s ostatními novými stájemi."

HRT v letošní sezóně posadil do svých vozů Bruna Senna, Karuna Čandhoka, Sakona Jamamota a Christiana Kliena. Jediný, kdo měl předchozí zkušenosti z Grand Prix, byl Klien, ten ale odjel letos jen tři závody. Lotus měl zkušeného Trulliho a Kovalainena, zatímco do Virginu přinesl zkušenosti Timo Glock.

HRT chce příští rok dosáhnout pokroku, pomoci mu má spolupráce s Williamsem, od něhož bude nakupovat převodovky. Dobré úrovně spolehlivosti dosáhla španělská stáj letos, příští rok je tedy na řadě výkonnost.

"Pracujeme na tom, abychom měli příští rok lepší technický komplet," řekl Kolles. "Z mého pohledu nebyla uplynulá sezóna tak dobrá, jak bychom v oblasti výkonnosti chtěli, a to se musí zlepšit. Samozřejmě to záleží na mnoha faktorech, ale pracujeme na splnění svých cílů."

Kdo bude příští rok pro HRT závodit, Kolles ani nenaznačil.

Další článek: Alonso se zařadil mezi jezdce, kteří budou hubnout kvůli KERS

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.