HRT nám lže a dluží peníze, říká jeden z jeho dodavatelů

Formtech Composites se coby jeden z dodavatelů HRT ozval s tvrzením, že španělský tým uváděl o své situaci zavádějící informace.
HRT nám lže a dluží peníze, říká jeden z jeho dodavatelů

HRT oznámilo 12. listopadu, že je na prodej. Podle společnosti Formtech Composites, která je dodavatelem také například McLarenu či Lotusu, ale španělský tým hned v ten vstoupil do likvidace, i když ukončení činnosti oznámil až  v prosinci.

Formtech vydal následující prohlášení. "Zjistili jsme, že (HRT) dluží významné množství peněz ostatním dodavatelům v motorsportu. HRT se v polovině listopadu rozhodlo ukončit činnost ve formuli 1. Formtech Composites je jedním z jeho dodavatelů, který ho podporoval až do posledního závodu v Brazílii."

"15. listopadu se HRT a Formtech Composites dohodly na splátkovém kalendáři všech neuhrazených faktur a 25 procent částky bylo podle něj zaplaceno, významná část tak zůstala nesplacena. O týden později se HRT zřeklo zodpovědnosti za jednání svých lidí v tomto případu a prohlásilo:

- likvidace začala 12. listopadu 2012, tedy před dohodou na splátkovém kalendáři
- už nejsou v pozici, kdy by mohli splatit 100 procent neuhrazených faktur
- nová nabídka zní na 30 centů z každého eura dluhu u všech věřitelů (bez možnosti jednání)
- vlastníkem HRT F1 je lucemburský fond (tím byl Formtech Composites uveden v omyl, aby těžko hledal způsob, jako dohnat dlužníka)

Podle informací Formtech Composites je stoprocentním vlastníkem HRT společnost Thesan Capital, a ne lucemburský fond. Formtech Composites neakceptuje tuto lživou taktiku. Formtech Composites bude dál prošetřovat, kdo je skutečným vlastníkem HRT a Thesan Capitalu."

HRT odmítlo situaci komentovat, jen potvrdilo, že se svými dodavateli jedná.

Diskuze (19) Další článek: Hamilton: Potřebuji půl roku, aby se moje práce u Mercedesu projevila