HRT: Máme v úmyslu nechat oba jezdce závodit celý rok, ale nic není jisté

V dvouleté historii týmu HRT se ještě ani jednomu jezdci nepodařilo ve španělském voze odjet celou sezónu. Nový šéf to chce změnit, ale připouští, že se to nemusí podařit.
HRT: Máme v úmyslu nechat oba jezdce závodit celý rok, ale nic není jisté

HRT vstoupí do letošní sezóny se zvláštní jezdeckou dvojicí Kartykejan - de la Rosa. Zvláštní proto, že její věkový průměr bude za týden (de la rosa oslaví 41. narozeniny) 38 let. Vzhledem k historii HRT se proto nabízí předpoklad, že se do konce roku alespoň jednou změní.

Ve větším ohrožení ze strany třetího jezdce Daniho Close se zdá být Kartykejan, který loni nevydržel v závodní sedačce ani polovinu sezóny. "V úmyslu teď máme ho nechat závodit celou sezónu, ale ve formuli 1 není nic jisté, na svém místě musíte pracovat v každém závodě," řekl šéf HRT Luis Pérez-Sala pro IANSA. "Ale teď je to tak, že Narajn a Pedro budou závodit celou sezónu."

Smlouvu s de la Rosou podepsalo HRT už loni a důvod je zřejmý, pokud pomineme finance. Španěl je velmi zkušený a jeho technických schopností si cenil i top tým, jako je McLaren, u něhož dlouhodobě pracoval. Proč ale znovu Kartykejana?

"Vybrali jsme si ho, protože se zná se členy týmu," vysvětloval Pérez-Sala. "Loni pro nás odjel 8 z 19 závodů a byl velmi spolehlivý, málokdy se dostal do problémů, dokončil sedm závodů. Ve svém posledním závodě v Indii předvedl skvělý výkon a my jsme s ním byli spokojení."

Pro letošní rok, který bude vzhledem k rozsáhlé reorganizaci pro HRT rokem přechodným, nemá Pérez-Sala přehnané cíle. "Pokud se dokážeme udržet před Marussií, budeme spokojeni. A pokud se přiblížíme Caterhamu, tak budeme nadšení. Ale naším prvním cílem je se rozjet, zlepšit spolehlivost a zlepšovat se v průběhu sezóny."

Další článek: Räikkönenova smlouva má výsledkovou klauzuli

13:08 | K dotazům: W Series vysílá Sport 1 / 2. F1 TV Pro zatím ne (v programu to není).
13:06 | Delta nedelta, v Silverstonu bude 100 % fanoušků.
23. června | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00