HRT čeká v Jeongamu kouzelný přístav a mrakodrapy. Bude hodně zklamaný

Karun Čandhok se jako jediný z pilotů formule 1 svezl na novém korejském okruhu, přesto jeho šéf Colin Kolles nemá tušení, jak to v Jeongamu vypadá.
HRT čeká v Jeongamu kouzelný přístav a mrakodrapy. Bude hodně zklamaný

"Všichni v paddocku formule 1 jsou nadšení, že jedeme do Koreje," prohlásil Kolles. "Okruh byl dokončen těsně před začátkem závodního víkendu, takže se dá říct, že je zcela nový. Je umístěn u moře a tvoří ho permanentní sekce, ale zhruba polovina okruhu slouží i jiným účelům. Mezinárodní korejský okruh se točí kolem mrakodrapů města a přístavu, a nabízí tak kouzelné prostředí."

Tímto svým vyjádřením ale šéf HRT značně předběhl dobu. Přitom Čandhok jezdil v září ještě na stavbě, trať ani neměla poslední vrstvu asfaltu. Okolní zázemí nebylo téměř žádné, nemluvě o městě, které má kolem okruhu vyrůst. Jeho výstavbu schválila korejská vláda teprve v pondělí.

Město, jehož budoucí podobu zachycuje spolu s přístavem níže uvedené video Red Bullu, má stát 1,67 miliardy dolarů a dokončeno má být až v roce 2021. Jak vypadá okolí okruhu teď, ukazuje fotografie nahoře. Město s názvem Sampo District by mělo ubytovat 10 tisíc lidí, nabídnout zázemí formuli 1 a stát se turistickým centrem této oblasti. Výstavba by měla začít v druhé polovině roku 2011.

 

Další článek: Prvním kandidátem na vyškrtnutí z kalendáře je Turecko