HRT bude už ve Španělsku lepší než Lotus a Virgin, tvrdí Carabante

Majitel Hispanie Racing Jose Ramon Carabante oznámil ambiciózní plán, jeho stáj by díky relativně velkému rozpočtu měla porazit ostatní dva nováčky.
HRT bude už ve Španělsku lepší než Lotus a Virgin, tvrdí Carabante

Carabante uvedl v rozhovoru pro rádio Cadena Ser, že rozpočet HRT bude letos činit 45 miliónů eur. I díky tomu by měl už v domácí GP Španělska nasadit nový aerodynamický balík. "Ten bude stačit na to, abychom se posunuli před Lotus a Virgin," řekl. "Loni jsme na tom byli hůř než letos a skončili jsme před Virginem, který měl dvakrát větší rozpočet než my, a za Lotusem, a to jen kvůli jedné nehodě."

Hispania chtěla v letošní sezóně spolupracovat s Toyotou motorsport a využít její znalosti z formule 1, ale dohoda nakonec padla. Tým se proto musel spolehnout na vlastní lidi v čele s Geoffem Willisem. "Stejně jako loni jsme začali s vývojem vozu pozdě kvůli rozpočtu," přiznal Carabante. "Uzavírali jsme (sponzorské) smlouvy, které se nakonec nenaplnily."

HRT se ovšem zatím ani nekvalifikoval do závodu. Carabante je přesto optimista, protože monopost F111 v krátkém čase výrazně zrychlil. "S Liuzzim jsme odjeli 11 kol. Kdyby jich odjel 20, kvalifikoval by se," dodal.

Podle zatím nepotvrzených informací se Hispania spojila s Convers Sport Group, jež patří Vladimiru Antonovi. Ten vlastní mimo jiné také sportovní divizi Spykeru a banku Snoras, která loni sponzorovala tým Renault.

Další článek: V reakci na Massovu nehodu vylepšil letošní helmy Zylon