HRT bude příští rok používat převodovku Williams

Španělská stáj HRT navázala po vzoru Lotusu technickou spolupráci s etablovaným týmem, v sezóně 2011 bude nakupovat převodovky od Williamsu.
HRT bude příští rok používat převodovku Williams

"Toto partnerství je logické vzhledem ke společnému vztahu Williamsu a Hispanie s Cosworthem," řekl ředitel stáje z Grove Alex Burns. "Naše převodovka se ukázala jako konkurenceschopná a spolehlivá, proto tato dohoda bude přínosná pro obě strany."

HRT doposud používal stejně jako všechny ostatní nové týmy převodovku X-Trac, ta ale trpí nespolehlivostí. Proto Lotus přestoupil na řešení převodovky Red Bull, kterou spojí s motorem Renault. HRT bude mít převodovku Williams, takže Virgin v tuto chvíli zůstává jediným týmem, který neohlásil odchod od X-Tracu.

"Toto technické partnerství představuje pro HRT významný krok ve zlepšení výkonnosti," řekl šéf španělského týmu Colin Kolles. "Jsme velmi rádi, že jsme se spojili se společností a týmem, jako je Williams F1, který má působivé výsledky a historii."

Další článek: Nejraději bojuji na trati s Alonsem, říká Hamilton

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.