HRT bude mít nové auto až v Bahrajnu

Narajn Kartykejan prozradil, že tým HRT nestihne dokončit letošní monopost včas pro evropskou část předsezónních testů.
HRT bude mít nové auto až v Bahrajnu

"Před závodem v Bahrajnu máme čtyři testy," připomněl Kartykejan pro Times of India. "První je ve Valencii, následují Jerez a Barcelona a poté čtyři dny v Bahrajnu. Naše nové auto nebude připravené pro ty první tři testy ve Španělsku, v nich budu jezdit s vozem 2010."

Čekání se ale podle indického jezdce vyplatí. "Jsem nadšený z technických vylepšení vozu, díky kterým by měl být konkurenceschopnější než ten loňský, alespoň to tak vypadá na papíře," hodnotil. "Největší změnou je převodovka a hydraulika od Williamsu. Auto bude mít motor Cosworth spojený se systémy od Williamsu. V podstatě celá geometrie kolem motoru bude stejná jako ve voze Williamsu."

Podle Kartykejana HRT letos pravděpodobně nenasadí KERS, ale nastavitelné zadní křídlo by vůz mít měl. Než začnou testy, soustředí se indický pilot na trénink fyzické kondice, protože ve voze formule 1 neseděl od roku 2007.

Kdo bude jeho týmovým kolegou, Kartykejan zatím stále neví. "Druhý a záložní jezdec budou oznámeni tak za týden," dodal.

Další článek: Josef Král potvrdil smlouvu s týmem Arden ve formuli GP2