Hrátky s nastavením Vettelovi nevyšly

Pilot Ferrari se ve druhém tréninku dotkl zdi a tým se ho pro jistotu po zbytek měřených jízd rozhodl nechat v boxech.
Hrátky s nastavením Vettelovi nevyšly

Sebastian Vettel (3./9.)

Nejlepší způsob, jak se připravit na singapurský závod, je najet ve druhém tréninku co nejvíce kol. Je to v podstatě jediná příležitost, kdy je možné okusit tamní trať v podmínkách podobných těm, jaké budou panovat v neděli. Vettelovi se to příliš nepodařilo, neboť jeho jízdu zkrátil kontakt se zdí.

„Před tím, než jsem políbil zeď, jsem měl docela dobře rozjeté kolo. S autem jsem ale spokojený nebyl. Ráno, v prvním tréninku, jsme měli fáze, kdy to bylo OK. Navečer jsme zkusili nějaké změny, které asi nevyšly. Myslím, že se vrátíme k původnímu nastavení, ale to je normální.

Samozřejmě to bylo horší než jen letmý dotek, raději jsme nenechali nic náhodě a zůstali v boxech. Ztratili jsme nějaký čas, není to ideální, nicméně celkově mám z vozu spíše pozitivní pocity.

Zítra bude hlavní trefit správné vyvážení vozu a mít pro auto lepší cit. Pak by to mělo být v pořádku,“ prohlásil Vettel.

Podle druhého muže průběžného pořadí není vypadnutí z tréninku v této fázi sezony takový problém jako na začátku roku. Tým v současnosti vozu rozumí daleko lépe než v úvodních závodech.

Kimi Räikkönen (4./1.)

Finský pilot si užívá svou poslední GP Singapuru v barvách Ferrari. A zatím se mu daří, ve druhém tréninku byl vůbec nejrychlejší.

„Všechno dnes šlo hladce. V prvním tréninku jsme všechno kontrolovali a pak provedli pár změn. Ve druhém tréninku vše fungovalo. Byl to normální pátek, ale tato trať je velmi odlišná od ostatních. Oba tréninky se jely v hodně rozdílných podmínkách.

Pneumatiky se chovaly tak, jak jsme očekávali. Hyperměkká směs nabízí vůbec nejlepší přilnavost, na kratší vzdálenosti je proto tou pravou. Nevydrží moc dlouho, ale s tím počítáme. Vyzkoušeli jsme dvě různé podlahy, neviděl jsem v nich velké rozdíly. Uvidíme, co nám přinese zítřek, jistě to bude těsné,“ tuší Räikkönen.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: O Räikkönenovi nerozhodoval Homer Simpson, říká Arrivabene

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10