Hrátky s nastavením Vettelovi nevyšly

Pilot Ferrari se ve druhém tréninku dotkl zdi a tým se ho pro jistotu po zbytek měřených jízd rozhodl nechat v boxech.
Hrátky s nastavením Vettelovi nevyšly

Sebastian Vettel (3./9.)

Nejlepší způsob, jak se připravit na singapurský závod, je najet ve druhém tréninku co nejvíce kol. Je to v podstatě jediná příležitost, kdy je možné okusit tamní trať v podmínkách podobných těm, jaké budou panovat v neděli. Vettelovi se to příliš nepodařilo, neboť jeho jízdu zkrátil kontakt se zdí.

„Před tím, než jsem políbil zeď, jsem měl docela dobře rozjeté kolo. S autem jsem ale spokojený nebyl. Ráno, v prvním tréninku, jsme měli fáze, kdy to bylo OK. Navečer jsme zkusili nějaké změny, které asi nevyšly. Myslím, že se vrátíme k původnímu nastavení, ale to je normální.

Samozřejmě to bylo horší než jen letmý dotek, raději jsme nenechali nic náhodě a zůstali v boxech. Ztratili jsme nějaký čas, není to ideální, nicméně celkově mám z vozu spíše pozitivní pocity.

Zítra bude hlavní trefit správné vyvážení vozu a mít pro auto lepší cit. Pak by to mělo být v pořádku,“ prohlásil Vettel.

Podle druhého muže průběžného pořadí není vypadnutí z tréninku v této fázi sezony takový problém jako na začátku roku. Tým v současnosti vozu rozumí daleko lépe než v úvodních závodech.

Kimi Räikkönen (4./1.)

Finský pilot si užívá svou poslední GP Singapuru v barvách Ferrari. A zatím se mu daří, ve druhém tréninku byl vůbec nejrychlejší.

„Všechno dnes šlo hladce. V prvním tréninku jsme všechno kontrolovali a pak provedli pár změn. Ve druhém tréninku vše fungovalo. Byl to normální pátek, ale tato trať je velmi odlišná od ostatních. Oba tréninky se jely v hodně rozdílných podmínkách.

Pneumatiky se chovaly tak, jak jsme očekávali. Hyperměkká směs nabízí vůbec nejlepší přilnavost, na kratší vzdálenosti je proto tou pravou. Nevydrží moc dlouho, ale s tím počítáme. Vyzkoušeli jsme dvě různé podlahy, neviděl jsem v nich velké rozdíly. Uvidíme, co nám přinese zítřek, jistě to bude těsné,“ tuší Räikkönen.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: O Räikkönenovi nerozhodoval Homer Simpson, říká Arrivabene

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00