Hranice 20 závodů za rok už není pro týmy nepřekonatelná

Kalendář Grand Prix by v budoucnu mohl obsahovat více než 20 závodů, které jsou maximem podle současných pravidel. Týmy jsou ochotné o změnách diskutovat.
Hranice 20 závodů za rok už není pro týmy nepřekonatelná

Nová Concordská dohoda, která začne platit příští rok, má údajně umožnit navýšení počtu závodů nad 20 za rok. A zatímco donedávna byl tento počet nepřekročitelný pro týmy i Bernieho Ecclestona, názory se změnily.

"Rok má 52 týdnů. Měli bychom mít 26 Grand Prix! Některé v Evropě, ano," řekl s nadsázkou šéf Toro Rosso Franz Tost.

Šéf týmu Lotus Eric Boullier se tomuto tématu věnoval podrobněji. "Myslím, že jsou tu dva možné přístupy," vysvětloval. "Buď to bude jako v NASCAR s 38 (závodními) víkendy, jestli se nepletu, nebo to zůstane na dvaceti. Skutečná otázka se týká toho, že pokud bude více než 20 Grand Prix, musíme přehodnotit svoji strukturu, protože bychom samozřejmě narazili na problémy s personálem, cestováním a logistikou."

"Můžeme hovořit o snižování nákladů, ale více Grand Prix znamená větší příjmy pro formuli 1. A čím více zemí navštívíme, tím většímu počtu fanoušků formuli 1 ukážeme. Není tu žádné konkrétní číslo (maximálního počtu závodů), žádné magické číslo, ale jsem jako Franz - víc závodů, proč ne?"

Pokud by se počet závodů za rok navýšil, každá stáj by zřejmě znovu musela mít dva týmy lidí, aby mohla zaměstnance na závodních okruzích střídat. V minulosti měla každá závodní a testovací tým, což se změnilo se zákazem testování.

Další článek: Wolffovou čeká příští týden první test ve formuli 1