Hraní na národní notu je správným krokem, míní šéf HRT

Hispanie patřila v prvních dvou letech své existence k outsiderům. Luis Pérez-Sala, nový šéf týmu, doufá v postup vpřed i díky sázce na španělskou image HRT.
Hraní na národní notu je správným krokem, míní šéf HRT

Pérez-Sala, který před nedávnem nahradil v čele HRT Colina Kollese, nijak netají, že monoposty HRT budou patřit k zadní části pole i příští rok. Považuje to za přechodné období před vzepnutím se k lepším výsledkům. Důležitější než kdy předtím by při tom měla být španělská image týmu. Jedním z prvních kroků k vytvoření "národní stáje" bylo i angažování zkušeného Pedra de la Rosy jako prvního jezdce.

"Jsme malý tým a někdy není jednoduché uvědomit si, co to obnáší. Přesto bych řekl, že lidé vnímají změny posledních měsíců, mimo jiné po národnostní stránce, vcelku pozitivně. Krůček po krůčku nám začínají věřit. Venku možná stále panují pochybnosti, ale je na nás, abychom je vyjasnili. Na každé velké ceně lidé vidí, že k naší práci přistupujeme seriózně a naším cílem je kontinuita" řekl bývalý závodník. 

Dvaapadesátiletý Luis Pérez-Sala ve formuli 1 závodil v letech 1988 a 1989. Hájil barvy týmu Minardi. Jeho nejlepším výsledkem bylo šesté místo ve Velké ceně Velké Británie 1989.

 

Další článek: Je to jako porod miminka, říká Vettel o vzniku nového vozu

Témata článku: