Hotovo! Rast je trojnásobným šampionem DTM | Foto: DTM

Hotovo! Rast je trojnásobným šampionem DTM

Sezona DTM 2020 je definitivně u konce a velká radost panuje u týmu Rosberg. René Rast obhájil svůj loňský titul šampiona.

Matematika byla před posledním nedělním závodem DTM jasná. Pokud chtěl Švýcar Nico Müller pomýšlet na titul, potřeboval nutně vyhrát a doufat, že jeho německý soupeř René Rast dojede hůře než pátý.

Jenomže Rast startoval z pole position, čímž si svoji pozici pro finálový závod sezony na Hockenheimu velmi usnadnil.

Müller Rasta sice dostal pod tlak v boji o první místo, reálnou šanci na pokoření Němce v celkovém pořadí si ale nevypracoval. Jedinou nadějí pro Müllera byla hrozba penalizace pro Rasta za předčasné protočení kol v boxech, tento prohřešek však komisaři vyřešili pouze varováním pro německého jezdce.

René Rast zvítězil posedmé v roce 2020 a zajistil si svůj třetí titul během čtyř let. V počtu mistrovských titulů se vyrovnal Klausi Ludwigovi, víc titulů z DTM má doma na poličce pouze Bernd Schneider, který šampionát ovládl šestkrát.

Druhý dojel v posledním závodě sezony letošní vicemistr Nico Müller, třetí příčku vybojoval veterán Jamie Green.

Nejlepším jezdce BMW v cíli byl sedmý Jonathan Aberdein. Robert Kubica dojel poslední závod na patnáctém místě.

Audi získalo kromě jezdeckého titulu i celkové vítězství mezi značkami. Pohár stájí vyhrál tým Audi Sport Team Abt Sportsline.