Hotovo! Rast je trojnásobným šampionem DTM

Sezona DTM 2020 je definitivně u konce a velká radost panuje u týmu Rosberg. René Rast obhájil svůj loňský titul šampiona.
Hotovo! Rast je trojnásobným šampionem DTM | Foto: DTM

Matematika byla před posledním nedělním závodem DTM jasná. Pokud chtěl Švýcar Nico Müller pomýšlet na titul, potřeboval nutně vyhrát a doufat, že jeho německý soupeř René Rast dojede hůře než pátý.

Jenomže Rast startoval z pole position, čímž si svoji pozici pro finálový závod sezony na Hockenheimu velmi usnadnil.

DTM: Rast vyčistil Zolder, Kubica poprvé na pódiu

Müller Rasta sice dostal pod tlak v boji o první místo, reálnou šanci na pokoření Němce v celkovém pořadí si ale nevypracoval. Jedinou nadějí pro Müllera byla hrozba penalizace pro Rasta za předčasné protočení kol v boxech, tento prohřešek však komisaři vyřešili pouze varováním pro německého jezdce.

René Rast zvítězil posedmé v roce 2020 a zajistil si svůj třetí titul během čtyř let. V počtu mistrovských titulů se vyrovnal Klausi Ludwigovi, víc titulů z DTM má doma na poličce pouze Bernd Schneider, který šampionát ovládl šestkrát.

Druhý dojel v posledním závodě sezony letošní vicemistr Nico Müller, třetí příčku vybojoval veterán Jamie Green.

Nejlepším jezdce BMW v cíli byl sedmý Jonathan Aberdein. Robert Kubica dojel poslední závod na patnáctém místě.

Audi získalo kromě jezdeckého titulu i celkové vítězství mezi značkami. Pohár stájí vyhrál tým Audi Sport Team Abt Sportsline.

Další článek: Vettel o přestupu k Astonu Martin: Skočím do toho po hlavě

18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.