DTM

Hotovo! Rast je trojnásobným šampionem DTM

Sezona DTM 2020 je definitivně u konce a velká radost panuje u týmu Rosberg. René Rast obhájil svůj loňský titul šampiona.
Foto: DTM
Hotovo! Rast je trojnásobným šampionem DTM | Foto: DTM

Matematika byla před posledním nedělním závodem DTM jasná. Pokud chtěl Švýcar Nico Müller pomýšlet na titul, potřeboval nutně vyhrát a doufat, že jeho německý soupeř René Rast dojede hůře než pátý.

Jenomže Rast startoval z pole position, čímž si svoji pozici pro finálový závod sezony na Hockenheimu velmi usnadnil.

Müller Rasta sice dostal pod tlak v boji o první místo, reálnou šanci na pokoření Němce v celkovém pořadí si ale nevypracoval. Jedinou nadějí pro Müllera byla hrozba penalizace pro Rasta za předčasné protočení kol v boxech, tento prohřešek však komisaři vyřešili pouze varováním pro německého jezdce.

René Rast zvítězil posedmé v roce 2020 a zajistil si svůj třetí titul během čtyř let. V počtu mistrovských titulů se vyrovnal Klausi Ludwigovi, víc titulů z DTM má doma na poličce pouze Bernd Schneider, který šampionát ovládl šestkrát.

Druhý dojel v posledním závodě sezony letošní vicemistr Nico Müller, třetí příčku vybojoval veterán Jamie Green.

Nejlepším jezdce BMW v cíli byl sedmý Jonathan Aberdein. Robert Kubica dojel poslední závod na patnáctém místě.

Audi získalo kromě jezdeckého titulu i celkové vítězství mezi značkami. Pohár stájí vyhrál tým Audi Sport Team Abt Sportsline.

Další článek: Vettel o přestupu k Astonu Martin: Skočím do toho po hlavě

Témata článku:

Aktuality

5. října | Podle MotorsportWeek představí Ferrari svůj hypercar pro Le Mans oficiálně 30. října v Imole během tradiční akcie Ferrari Finali Mondiali. Vůz by měl mít název F255. 
5. října | 30. narozeniny dnes slaví Kevin Magnussen. 
5. října | Podle dvou zdrojů BBC je velmi nepravděpodobné, že se tento týden dozvíme něco o rozp. stropech za rok 2021. Jiní říkají, že neslyšeli nic o dalším zpoždění. Dopoledne FIA uvedla, že dnes poskytne aktualizace ohledně harmonogramů procesu dodržování finančních předpisů. 
5. října | Jost Capito potvrdil, že na seznamu jezdců, které Williams zvažuje pro příští rok, je také Mick Schumacher. 

GP Japonska 2022

Pátek 7. října 2022
1. trénink Alonso
2. trénink 08.00–09.30
Sobota 8. října 2022
3. trénink 05.00–06.00
Kvalifikace 08.00–09.00
Neděle 9. října 2022
Závod 07.00