Hotovo! Lawrence Stroll přebírá kontrolu nad Force Indií

V pátek před GP Maďarska se Force India dostala do nucené správy, kam ji poslal Sergio Pérez společně s BWT a Mercedesem. Nyní by měla nucená správa skončit.
Hotovo! Lawrence Stroll přebírá kontrolu nad Force Indií

Podle Autosportu vzniklo konsorcium, které vede Lawrence Stroll. Dalšími investory jsou kanadský podnikatel Andre Desmarais, Jonathan Dudman z Monaco Sports and Management, podnikatel v oděvním průmyslu John Idol, telekomunikační investor John McCaw Jr, finanční expert Michael de Picciotto a Strollův obchodní partner Silas Chou.

Konsorcium se dohodlo se správci Force Indie, kterými jsou lidé z firmy FRP Advisory. Proces podpořil i Otmar Szafnauer a vedení týmu.

Zachraňuji tým, říká Pérez o nucené správě

Zachraňuji tým, říká Pérez o nucené správě

Nucená správa by měla skončit, všech 405 pracovních míst zůstává zachováno a bylo zajištěno průběžné financování.

Noví investoři podepsali smlouvu a převzali vlastnictví týmu od Vidžeje Mallye a Orange India Holdings Sarl.

„Jsem potěšen, že máme podporu konsorcia investorů, kteří věří v nás jako tým a kteří vidí značný obchodní potenciál, který má Force India v rámci F1 nyní i v budoucnu,“ uvedl Szafnauer.

Podle jednoho ze správců, kterým je Geoff Rowley, se jen málokdy podaří, že se firma může vrátit do solventnosti. Zájemců o Force Indii bylo více a to včetně dvou amerických konsorcií a britské firmy.

„Všichni věřitelé budou vyplaceni v plné výši, zachovány budou všechny pracovní místa a tým bude mít významné finanční prostředky na investice do budoucnosti,“ uvedl Rowley. Celý proces by měl být dokončen do konce měsíce.

Můžeme logicky předpokládat, že za Force Indii bude jezdit Lance Stroll. Nový majitel bude patrně chtít, aby druhým jezdcem byl zkušenější Sergio Pérez. Esteban Ocon měl přestoupit k Renaultu, ale tam nakonec míří Daniel Ricciardo.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Diskuze (67) Další článek: Anderson nevěří velkému zlepšení Ferrari
14. října | Závod WEC ve Fudži vyhrála Toyota 7 před Toyotou 8 (Alonso). Bylo to první vítězství tohoto vozu v letošní sezóně.
12. října | Kvalifikace na první závod F3: Pole position získal Kuan Jü Čou. Armostrong 6., Schumacher 7., Ticktum 9.
12. října | Asi není překvapením, že Carmen Jordá je vznikem W série nadšená...
11. října | Změny pravidel pro rok 2019 (přední a zadní křídlo) mohou podle Wolffa změnit rozložení sil.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10