Hotovo! Lawrence Stroll přebírá kontrolu nad Force Indií

V pátek před GP Maďarska se Force India dostala do nucené správy, kam ji poslal Sergio Pérez společně s BWT a Mercedesem. Nyní by měla nucená správa skončit.
Hotovo! Lawrence Stroll přebírá kontrolu nad Force Indií

Podle Autosportu vzniklo konsorcium, které vede Lawrence Stroll. Dalšími investory jsou kanadský podnikatel Andre Desmarais, Jonathan Dudman z Monaco Sports and Management, podnikatel v oděvním průmyslu John Idol, telekomunikační investor John McCaw Jr, finanční expert Michael de Picciotto a Strollův obchodní partner Silas Chou.

Konsorcium se dohodlo se správci Force Indie, kterými jsou lidé z firmy FRP Advisory. Proces podpořil i Otmar Szafnauer a vedení týmu.

Zachraňuji tým, říká Pérez o nucené správě

Zachraňuji tým, říká Pérez o nucené správě

Nucená správa by měla skončit, všech 405 pracovních míst zůstává zachováno a bylo zajištěno průběžné financování.

Noví investoři podepsali smlouvu a převzali vlastnictví týmu od Vidžeje Mallye a Orange India Holdings Sarl.

„Jsem potěšen, že máme podporu konsorcia investorů, kteří věří v nás jako tým a kteří vidí značný obchodní potenciál, který má Force India v rámci F1 nyní i v budoucnu,“ uvedl Szafnauer.

Podle jednoho ze správců, kterým je Geoff Rowley, se jen málokdy podaří, že se firma může vrátit do solventnosti. Zájemců o Force Indii bylo více a to včetně dvou amerických konsorcií a britské firmy.

„Všichni věřitelé budou vyplaceni v plné výši, zachovány budou všechny pracovní místa a tým bude mít významné finanční prostředky na investice do budoucnosti,“ uvedl Rowley. Celý proces by měl být dokončen do konce měsíce.

Můžeme logicky předpokládat, že za Force Indii bude jezdit Lance Stroll. Nový majitel bude patrně chtít, aby druhým jezdcem byl zkušenější Sergio Pérez. Esteban Ocon měl přestoupit k Renaultu, ale tam nakonec míří Daniel Ricciardo.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Anderson nevěří velkému zlepšení Ferrari

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10