Hostit F1 budeme chtít vždycky, ozývá se z Valencie

Šéf F1 Bernie Ecclestone se v úterý sešel s představiteli valencijské vlády, aby dohodli podmínky konání tamního závodu v příštích letech. Okruh se GP vzdát nechce, ale peníze mu stále chybí.
Hostit F1 budeme chtít vždycky, ozývá se z Valencie

Valencie i Barcelona se momentálně potýkají s nemalými finančními problémy a náročnost formule 1 taková, jaká je v současné době, by pro ně byla do budoucna neúnosná. Nasnadě je proto vyřešit situaci tak jako v Německu, kde se v pořádání závodů pravidelně střídají Hockenheim a Nürburgring.

Šéf formule 1 Bernie Ecclestone se v nejbližších letech stejně potřebuje zbavit nějakých závodů, takže ho vzniklá situace příliš netíží. Buď se okruhy dohodnou na střídání, nebo prostě jeden z nich vyřadí. Podrobněji čtěte zde.

Včera se v Londýně konala schůzka šéfa F1 s Albertem Fabrou, jedním z politiků působících ve Valencii. Zde se podle španělské zpravodajské služby EFE domlouvaly podmínky pro konání GP v příštích letech.

"Chtěli jsme zahájit jednání a teď je to tady," potvrzuje informaci viceprezident valencijské vlády José Císcar a dodává, že podobným schůzkám ještě zdaleka není konec.

"Chceme si ponechat závod F1 navždycky," říká Facundo García de la Cuadra, prezident společnosti Valmor Sports, v rozhovoru pro SportsPro. "Samozřejmě. Teď není ve světě zrovna nejlehčí ekonomická situace a já doufám, že to brzy skončí. Projekt Grand Prix F1 ve Valencii existuje všeho všudy čtyři roky a pro upevnění jeho postavení je třeba více času, to hlavně kvůli neblahým ekonomickým podmínkám, a také dlouhodobá spolupráce s FOM (pozn. red., Formula One Management)."

V případě, že Valencie opravdu nezvládne hostit závod formule 1 každoročně, je společnost Valmor Sports připravena uzavřít dohodu o střídání se s Barcelonou. "Několik posledních týdnů bylo zasvěceno posouzení této otázky," říká prezident společnosti. "Uvidíme, jak se budou vyvíjet události. To je jediné, co vám teď mohu říct."

"Se správou Montmela, kde se nachází okruh Catalunya, máme dobré vztahy. Oni jsou znalci svého díla. Jejich úsilím byl vybudován stabilní autodrom v okolí města, my naproti tomu spravujeme městskou trať. Máme různý postoj, různou filosofii. Tím se také naše závody vzájemně doplňují."

Další článek: Caterham chce sjednotit své aktivity do nové továrny v Leafieldu

13:04 | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...
9. dubna | Jacques Villeneuve dnes slaví 50. narozeniny.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00